لیفت سینه

لیفت سینه

جراحی لیفت سینه که در اصطلاح پزشکی آن را ماستوپکسی می نامند ؛ می تواند از طریق برداشت پوست و بافت اضافی سینه و همچنین کشیدن بافت های موجود در اطراف آن ، سبب فرم دهی و بالا رفتن سینه ها شود.

برخی افراد با گذشت زمان شاهد افزایش اندازه هاله نوک سینه خود می باشند ، این افراد می توانند به کمک جراحی لیفت سینه اقدام به کوچک شدن هاله سینه خود کنند.

به طور کلی شکل ظاهری سینه خانم ها به تدریج تغییر یافته و سینه ، قوام و سفتی خود را از دست می دهد و دچار افتادگی شده و شل می شود.

جراحی لیفت سینه یکی از انواع جراحی های زیبایی سینه می باشد که خانم ها می توانند با انجام این جراحی ، جوانی و شادابی را به سینه های خود بازگردانند.

دکتر رضا باقری ، به عنوان بهترین جراح سینه مشهد ، می توانند شما را در راستای کسب نتایج بهینه از جراحی لیفت سینه یاری نمایند.

علل افتادگی سینهلیفت سینه

افتادگی سینه می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد ، برخی از این علل عبارتند از :

 • نیروی جاذبه و کشش سینه به سوی زمین
 • ژنتیک
 • بالا رفتن سن
 • نوسانات وزن
 • حاملگی
 • شیردهی

کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه

خانم هایی که قصد جراحی لیفت سینه را دارند باید از شرایط ذیل ، برخوردار باشند :

 1. از لحاظ جسمی در سلامت باشند.
 2. وزن آن ها به تثبیت رسیده باشد.
 3. سیگاری نباشند.
 4. از سینه های افتاده ، آویزان و کشیده برخوردار باشند.
 5. نوک سینه آن ها ، افتاده باشد.
 6. دچار عدم تقارن در سینه ها باشند.

بعد از جراحی لیفت سینه

پس از ليفت سینه ، جراح اقدام به پانسمان نمودن زخم های جراحی می کند تا به این ترتیب موجب کاهش تورم ناشی از عمل گردد.

سپس جراح ، یک لوله ظریف را به صورت موقتی در زیر پوست بیمار قرار می دهد تا به کمک آن مایعات و خون اضافی موجود در موضع تحت درمان تخلیه شود.

مراقبت های بعد از لیفت سینه لیفت سینه

همانطور که می دانید رعایت نکات و دستورالعمل های پزشک در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه ، منجر به تسریع در روند بهبودی می شود و علاوه بر آن از بروز عوارض احتمالی نیز جلوگیری می کند ؛ بنابراین در این باره بسیار دقت کرده و به هیچ وجه سهل انگاری نکنید.

 • زمان مناسب جهت استحمام را از پزشک معالج خود جویا شوید ؛ لازم به ذکر است ، در حین استحمام باید از برخورد فشار مستقیم آب با زخم ناشی از جراحی زیبایی سینه ، اجتناب نمایید.
 • استفاده از سوتین طبی تا مدتی پس از جراحی زیبایی سینه ، الزامی می باشد.
 • بانوانی که تحت عمل جراحی لیفت سینه قرار گرفته اند ، باید تا مدتی از رفتن به استخر خودداری نمایند.
 • طبق توصیه پزشک ، کسانی که جراحی لیفت سینه انجام داده اند ، باید تا مدتی از قرار گیری در برابر نور مستقیم خورشید اجتناب نمایند.
 • زخم های ناشی از لیفت سینه را هر روز بررسی کرده و جهت جلوگیری از بروز عفونت تمیز نگه دارید.

نحوه خوابیدن بعد از لیفت سینه

طبق توصیه پزشک ، به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار بر روی زخم ها ، افراد در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه ، باید از خوابیدن به صورت دمر و بر روی پهلو خودداری کرده و به شکل طاق باز بخوابند ؛ لازم به ذکر است ساخت زاویه 30 درجه در حین خواب و استراحت نیز تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی های ناشی از لیفت سینه دارد.

افراد به منظور ساخت زاویه 30 درجه ، می توانند دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های بعد از لیفت سینه ، می توانید به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

جراحی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه

لازم به ذکر است که چنانچه قصد افزایش سایز سینه های خود را دارید باید جراحی پروتز سینه انجام دهید ، چرا که جراحی ليفت سینه سبب ایجاد تغییر در سایز سینه ها نشده و تنها منجر به درمان افتادگی سینه ها و بالا رفتن آن ها می شود.

بنابراین خانم هایی که تصمیم دارند همراه با ليفت سینه ، اندازه و سایز سینه خود را نیز افزایش دهند می توانند همزمان با جراحی ليفت سینه ، عمل پروتز سینه نیز انجام دهند.

جراحی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه ، برای افرادی که در اثر نوسانات شدید وزنی با تغییراتی در سایز سینه خود مواجه شده اند ، جهت بهبود ظاهر سینه ها بسیار کمک کننده خواهد بود.

نتیجه جراحی لیفت سینه

نتایج این جراحی ، بلافاصله پس از عمل مشهود خواهد بود. تورم ناشی از عمل ، تدریجا برطرف می شود و خط های برش نیز به مرور زمان مرتفع شده و نتیجه جراحی قابل مشاهده می گردد.

نتایج جراحی ليفت سینه پس از 6 ماه از انجام جراحی و رفع کامل تورم قابل رویت است.

به طور کلی ماندگاری نتایج این جراحی ، طولانی مدت می باشد.

هزینه جراحي زيبايي سينه زنان

در ذیل به یکی از رایج ترین سوالات بانوان در زمینه جراحی زیبایی سینه ، پاسخ داده شده است :

هزینه عمل ماستوپکسی چقدره ؟

در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر شود که هزینه جراحی لیفت سینه ، پس از معاینه بیمار توسط پزشک و همچنین بررسی پارامترهای بسیار مشخص می گردد ؛ از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره باید به جراح سینه ، مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرید ؛ پس از آن هزینه قطعی لیفت سینه در شما مشخص می گردد.

پاسخ

دو × پنج =

Call Now Buttonتماس با دکتر