لیفت سینه

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه که در اصطلاح پزشکی آن را ماستوپکسی می نامند ؛ می تواند از طریق برداشت پوست و بافت اضافی سینه و همچنین ، کشیدن بافت های موجود در اطراف آن ، سبب فرم دهی و بالا رفتن سینه ها شود ؛ برخی افراد با گذشت زمان شاهد افزایش اندازه هاله نوک سینه خود می باشند ، این افراد می توانند به کمک جراحی لیفت سینه اقدام به کوچک شدن هاله سینه خود کنند. ( بهترین جراح سینه مشهد )

به طور کلی شکل ظاهری سینه خانم ها به تدریج تغییر یافته و سینه ، قوام و سفتی خود را از دست می دهد و دچار افتادگی شده و شل می شود ؛ جراحی لیفت سینه یکی از انواع جراحی های زیبایی سینه می باشد که خانم ها می توانند با انجام این جراحی ، جوانی و شادابی را به سینه های خود بازگردانند.

دکتر رضا باقری ، به عنوان بهترین جراح سینه مشهد ، می توانند شما را در راستای کسب نتایج بهینه از جراحی لیفت سینه یاری نمایند.

 

لیفت سینه

علل افتادگی سینه

افتادگی سینه می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد ، برخی از این علل عبارتند از :

 • نیروی جاذبه و کشش سینه به سوی زمین
 • ژنتیک
 • بالا رفتن سن
 • نوسانات وزن
 • حاملگی
 • شیردهی

کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه

خانم هایی که قصد جراحی لیفت سینه را دارند باید از شرایط ذیل ، برخوردار باشند :

 1. از لحاظ جسمی در سلامت باشند.
 2. وزن آن ها به تثبیت رسیده باشد.
 3. سیگاری نباشند.
 4. از سینه های افتاده ، آویزان و کشیده برخوردار باشند.
 5. نوک سینه آن ها ، افتاده باشد.
 6. دچار عدم تقارن در سینه ها باشند.

اقدامات قبل از لیفت سینه

رعایت نکات و اقدامات قبل از لیفت سینه ، به بهتر صورت گرفتن این جراحی کمک به سزایی می کند ؛ به همین علت ، تمامی متقاضیان جراحی سینه باید در رعایت نکات و مراقبت های قبل از آن ، بسیار دقت نمایند ؛ در ذیل ، به برخی از مهم ترین این نکات ، اشاره شده است ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید به مقاله جامعی که در سایت قرار دارد ، مراجعه نمایید.

نکات قبل از لیفت سینه

 • افراد زیباجو باید از مدتی قبل از جراحی سینه ، از مصرف داروهای ضد التهابی ؛ از جمله آسپرین ، بروفن ، ویتامین E و از این قبیل موارد که احتمال بروز خونریزی در حین عمل را افزایش می دهند ، خودداری نمایند.
 • استعمال دخانیات و مصرف الکل نیز باید از مدتی قبل از عمل جراحی لیفت سینه ، قطع گردد ؛ چرا که روند عمل جراحی را با مشکل مواجه می کند.
 • انجام و مصرف به موقع آزمایشات و داروهای تجویز شده توسط پزشک ، دارای اهمیت بسیاری بوده و به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری گردد.
 • شب قبل از جراحی لیفت سینه ، استحمام کنید ؛ چرا که تا مدتی پس از آن ، نمی توانید به حمام بروید.
 • به بانوان توصیه می گردد ؛ در روز جراحی لیفت سینه ، بدون آرایش و لاک ناخن باشند.
 • بانوان در روز جراحی لیفت سینه ، نباید هیچ گونه زیورآلات به همراه داشته باشند.
 • حضور همراه در روز جراحی لیفت سینه ، الزامی می باشد ؛ بنابراین ، از مراجعه تنهایی خودداری نمایید.
 • بهتر است در روز جراحی ، لباس آزاد و دکمه دار به تن کنید.

 

لیفت سینه

بعد از جراحی لیفت سینه

پس از ليفت سینه ، جراح اقدام به پانسمان نمودن زخم های جراحی می کند تا به این ترتیب موجب کاهش تورم ناشی از عمل گردد ؛ سپس جراح ، یک لوله ظریف را به صورت موقتی در زیر پوست بیمار قرار می دهد تا به کمک آن مایعات و خون اضافی موجود در موضع تحت درمان تخلیه شود.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

همانطور که می دانید ، رعایت نکات و دستورالعمل های پزشک در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه ، منجر به تسریع در روند بهبودی می شود و علاوه بر آن از بروز عوارض احتمالی نیز جلوگیری می کند ؛ بنابراین در این باره بسیار دقت کرده و به هیچ وجه سهل انگاری نکنید.

 1. زمان مناسب جهت استحمام را از پزشک معالج خود جویا شوید ؛ لازم به ذکر است ، در حین استحمام باید از برخورد فشار مستقیم آب با زخم ناشی از جراحی زیبایی سینه ، اجتناب نمایید.
 2. استفاده از سوتین طبی تا مدتی پس از جراحی زیبایی سینه ، الزامی می باشد.
 3. بانوانی که تحت عمل جراحی لیفت سینه قرار گرفته اند ، باید تا مدتی از رفتن به استخر خودداری نمایند.
 4. طبق توصیه پزشک ، کسانی که جراحی لیفت سینه انجام داده اند ، باید تا مدتی از قرار گیری در برابر نور مستقیم خورشید اجتناب نمایند.
 5. زخم های ناشی از لیفت سینه را هر روز بررسی کرده و جهت جلوگیری از بروز عفونت تمیز نگه دارید.

نحوه خوابیدن بعد از لیفت سینه

طبق توصیه پزشک ، به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار بر روی زخم ها ، افراد در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه ، باید از خوابیدن به صورت دمر و بر روی پهلو خودداری کرده و به شکل طاق باز بخوابند ؛ لازم به ذکر است ساخت زاویه 30 درجه در حین خواب و استراحت نیز تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی های ناشی از لیفت سینه دارد.

افراد به منظور ساخت زاویه 30 درجه ، می توانند دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های بعد از لیفت سینه ، می توانید به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

 

 

جراحی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه

لازم به ذکر است که چنانچه قصد افزایش سایز سینه های خود را دارید ، باید جراحی پروتز سینه انجام دهید ؛ چرا که جراحی ليفت سینه سبب ایجاد تغییر در سایز سینه ها نشده و تنها منجر به درمان افتادگی سینه ها و بالا رفتن آن ها می شود.

بنابراین خانم هایی که تصمیم دارند ، همراه با  ليفت سینه ، اندازه و سایز سینه خود را نیز افزایش دهند ، می توانند همزمان با جراحی ليفت سینه ، عمل پروتز سینه نیز انجام دهند.

جراحی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه ، برای افرادی که در اثر نوسانات شدید وزنی با تغییراتی در سایز سینه خود مواجه شده اند ، جهت بهبود ظاهر سینه ها بسیار کمک کننده خواهد بود.

نتیجه جراحی لیفت سینه

نتایج این جراحی ، بلافاصله پس از عمل مشهود خواهد بود ؛ تورم ناشی از عمل ، تدریجا بر طرف می شود و خط های برش نیز به مرور زمان مرتفع شده و نتیجه جراحی قابل مشاهده می گردد ؛ نتایج جراحی ليفت سینه پس از 6 ماه از انجام جراحی و رفع کامل تورم قابل رویت است ؛ به طور کلی ماندگاری نتایج این جراحی ، طولانی مدت می باشد.

هزینه جراحي زيبايي سينه زنان

در ذیل ، به یکی از رایج ترین سوالات بانوان در زمینه جراحی زیبایی سینه ، پاسخ داده شده است :

هزینه عمل ماستوپکسی چقدره ؟

در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر شود که هزینه جراحی لیفت سینه ، پس از معاینه بیمار توسط پزشک و همچنین بررسی پارامترهای بسیار مشخص می گردد ؛ از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره باید به جراح سینه ، مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرید ؛ پس از آن هزینه قطعی لیفت سینه در شما مشخص می گردد.

پاسخ

چهار × 1 =

Call Now Buttonتماس با دکتر