مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

نکات و مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

مراقبت های بعد از ژنیکوماستی : دریافت نتایج مطلوب از عمل جراحی ژنیکوماستی ، علاوه بر دقت در انتخاب بهترین جراح ژنیکوماستی ، نیازمند رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن نیز می باشد ؛ از این رو در این مقاله به شرح مهم ترین نکات پس از ژنیکوماستی ، پرداخته ایم ؛ با ما همراه باشید.

با رعایت مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، می توانید دوران نقاهت ژنیکوماستی را به راحتی پشت سر گذاشته و بهترین نتایج را از آن دریافت نمایید.

مراقبت های بعد از ژنیکوماستیمراقبت های بعد از ژنیکوماستی

  • افرادی که تحت عمل جراحی ژنیکوماستی قرار گرفته اند ، باید به منظور جلوگیری از بروز عفونت و هم چنین تسریع در روند بهبودی به نکاتی که پزشک در ارتباط با مراقبت از بخیه ها یا مصرف داروهای تجویزی می گوید ، بسیار دقت کرده و به هیچ وجه سهل انگاری نکنند.
  • احتمال بروز کبودی و تورم در ناحیه تحت درمان ، تا مدتی پس از انجام عمل جراحی وجود دارد ، اما جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که به مرور برطرف می شود ؛ استفاده از کمپرس یخ در دو روز ابتدائی پس از جراحی و سپس استفاده از کمپرس گرم منجر به تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی های ناشی از عمل جراحی ژنیکوماستی می شود.
  • طبق توصیه جراح ژنیکوماستی ، افراد پس از اتمام دوران نقاهت عمل جراحی ژنیکوماستی ، می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ اما باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین اجتناب نمایند.
  • بیماران در دوران نقاهت عمل جراحی ، باید از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود خودداری کرده و به طور طاق باز بخوابند.
  • در صورت احساس درد پس از اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن نمایید.

 

پاسخ

دوازده − 11 =

Call Now Buttonتماس با دکتر