اقدامات قبل از جراحی شکم

اقدامات قبل از جراحی شکم

افرادی که قصد عمل جراحی ابدومینوپلاستی ( جراحی شکم ) را دارند می بایست از اقدامات قبل از جراحی شکم مطلع بوده و برای داشتن یک جراحی بی خطر ، این نکات و موارد را مو به مو رعایت نمایند. در ادامه به مهمترین اقدامات قبل از جراحی شکم پرداخته ایم.

رژیم غذایی قبل از عمل ابدومینوپلاستی

در صورتی که متقاضی عمل جراحی زیبایی شکم هستید ، توصیه می شود از دو هفته قبل ، هرگونه رژیم غذایی را کنار گذاشته و برای مصرف مواد غذایی روال عادی را پیش بگیرید.

اقدامات قبل از جراحی شکم

سیگار کشیدن قبل از ابدومینوپلاستی

افراد سیگاری و کسانی که به استعمال دخانیات گرایش دارند باید برای 15 روز قبل از عمل جراحی شکم ، آن ها را ترک نمایند چرا که دخانیات عملکرد اکسیژن رسانی خون به بافت های بدن را دچار مشکل می کند. همچنین بهتر است در این مدت حتی در معرض دود آن ها نیز قرار نگیرید.

مصرف دارو قبل از جراحی شکم

با توجه به اینکه داروهایی نظیر آسپرین ، وارفارین ، مسکن ها و غیره ، انعقاد خون را با مشکل مواجه کرده و ریسک خونریزی حین عمل را افزایش می دهند ، لذا به مدت دو هفته قبل از اقدام برای ابدومینوپلاستی نباید مصرف شوند.

همچنین چنانچه از ویتامین E ، قرص آهن ، داروهای فشار خون ، تیروئید یا هر داروی دیگری استفاده می کنید باید پزشک خود را در جریان قرار دهید. به طور کلی به منظور جلوگیری از هر گونه خطر ، جراح معالج شما می بایست نسبت به بیماری و مصرف دارویی شما آگاهی داشته تا در صورت نیاز اقدامات لازم قبل از عمل جراحی شکم را انجام دهد.

برای مثال افرادی که مبتلا به دیابت هستند حتما باید قبل از عمل ابدومینوپلاستی ، قند خون آن ها چک شود.

برخی دیگر از اقدامات قبل از جراحی شکم :

  1. قبل از عمل ابدومینوپلاستی باید برای 6 الی 8 ساعت ناشتا بوده باشید ؛ زیرا پر بودن معده حین عمل می تواند منجر به بازگشت محتویات معده و قرار گیری آن در مجاری تنفسی شده و موجب خفگی بیمار شود.
  2. به جهت بررسی وضعیت هموگلوبین و شرایط انعقاد خون ، نیاز است که بیمار قبل از جراحی شکم آزمایش CBC را انجام دهد.
  3. با توجه به اینکه تا چند روز پس از عمل نمی توانید استحمام نمایید لذا پیشنهاد می گردد قبل از اقدام برای جراحی ابدومینوپلاستی حمام کنید.
  4. آقایان نیز می بایست موهای شکم خود را اصلاح کنند.

پاسخ