اقدامات قبل از لیپوساکشن

افرادی که موفق به لاغر کردن برخی نقاط بدن خود مثل غبغب ، شکم ، پهلو ، ران و غیره از طریق ورزش و رژیم های غذایی نشده اند می توانند به کمک عمل لیپوساکشن اقدام به رفع چربی های اضافی این نواحی نمایند. در این مقاله قصد داریم اقدامات قبل از لیپوساکشن را از زبان دکتر رضا باقری ، بهترین و مجرب ترین جراح و متخصص جراحی های عمومی و زیبایی در مشهد بازگو کنیم.

اقدامات قبل از لیپوساکشن

این روش که به آن لیپوپلاستی نیز گفته می شود از معروف ترین تکنیک های زیبایی بدن و پیکرتراشی می باشد که به جهت لاغری های موضعی و حذف بافت های چربی در مناطق مورد نظر بدن به صورت انتخابی انجام می پذیرد. چنانچه خواستار انجام این عمل در بدن خود هستید باید بدانید که با رعایت نکات و اقدامات قبل از لیپوساکشن می توانید برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب نقش آفرین باشید.

اهمیت انتخاب جراح متخصص 

همانطور که می دانید قدم اول برای انجام هرگونه عمل – چه زیبایی و چه درمانی – انتخاب یک پزشک ماهر و مجرب است که این امر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. اهمیت انتخاب بهترین جراح متخصص در اقدامات قبل از لیپوساکشن از این جهت ضرورت دارد که می تواند نتیجه عمل را تحت تاثیر خود قرار دهد. چنانچه جراح متخصص از مهارت و تجربه لازم در این زمینه برخوردار نباشد ریسک بروز عوارض احتمالی برای بیمار افزایش می یابد. در نتیجه برای داشتن یک عمل ایمن و قابل اطمینان باید قبل از اقدام به این عمل به جستجو و تحقیق درباره بهترین جراح متخصص برای انجام جراحی بپردازید و با صرف زمان کافی در این زمینه به هدف خود برای کسب بهترین نتیجه از انجام پروسه دست یابید. در نظر داشته باشید علاوه بر انتخاب بهترین جراح متخصص که تاثیر مستقیم در بازخورد نهایی عمل دارد ، رعایت اقدامات قبل از عمل لیپوساکشن توسط بیمار نیز می تواند نتیجه آن را رضایت بخش تر کند.

اقدامات قبل از لیپوساکشن

از موارد مهمی که قبل از عمل می بایست نسبت به آن ها توجه کافی داشته باشید ، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • به منظور کاهش ریسک خونریزی حین عمل ، توصیه می شود مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل مسکن ها و آسپرین را به مدت 2 هفته قبل از انجام پروسه ترک نمایید.
  • اگر بیماری خاصی دارید یا دارو مصرف می کنید یا حساسیتی نسبت به یک یا گروهی از داروها دارید باید حتما پزشک خود را از این موضوع مطلع نمایید.
  • به جهت جلوگیری از به وجود آمدن اختلال در اکسیژن رسانی خون به بافت ها ، از کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی به مدت 2 هفته قبل از انجام عمل لیپوساکشن پرهیز کنید .
  • از مهم ترین اقدامات قبل از لیپوساکشن این است که باید در روز انجام جراحی استحمام کرده و در صورت لزوم موهای زائد مناطقی که می خواهید لیپوساکشن انجام دهید را اصلاح نمایید.

 

پاسخ