اقدامات قبل از پروتز سینه

به طور کلی قبل از انجام هر نوع عمل جراحی ، خصوصا اعمال زیبایی افراد می بایست اقدامات قبل از عمل را به درستی رعایت کنند عمل پروتز سینه نیز یکی از اعمال جراحی زیبایی است که از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که ذکر شد انجام این عمل جراحی ، نیاز به رعایت یکسری اقدامات و دستورات مراقبتی تحت عنوان اقدامات قبل از پروتز سینه دارد تا بدین ترتیب نتایج بهینه ای از انجام آن حاصل گردد. در مقاله پیش رو به برخی از مهم ترین اقدامات قبل از انجام پروسه اشاره شده و توضیحاتی پیرامون هر یک آمده است.

اقدامات قبل از پروتز سینه

اولین گام در اقدامات قبل از پروتز سینه

انتخاب یک جراح سینه متبحر و چیره دست ، اولین اقدامی است که قبل از جراحی می بایست در مورد آن دقت کافی صورت گیرد. جراح متخصص در زمان مشاوره ، در رابطه با  اقداماتی که باید قبل از عمل پروتز رعایت شود توضیحاتی را برای متقاضی این جراحی تشریح می نمایند. افزون بر این ، جراح متخصص طی جلسه مشاوره ؛ از میزان انتظار فرد از نتیجه جراحی جویا می شود و با توجه به مواردی اعم از ابعاد قفسه سینه بیمار ، وضعیت بدنی و تناسب اندام وی و همچنین مد نظر داشتن سطح انتظار وی از این جراحی ؛ نوعی از پروتز را که متناسب با شرایط او باشد پیشنهاد می کند.

در این جلسه ، جراح در رابطه با محل برش و موقعیت جایگذاری پروتز نیز با بیمار صحبت می نماید. همچنین توجه داشته باشید که چنانچه سابقه ابتلا به سرطان سینه در نزدیکان درجه یک شما وجود دارد ، حتما بایستی این مسئله را در زمان مشاوره به اطلاع پزشک خود برسانید.

در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ای خاص از جمله دیابت ، آسم ، بیماری های کبدی و بیماری های قلبی – عروقی ؛ پزشک خود را آگاه نمایید زیرا برخی از بیماری ها مانع انجام این پروسه می شوند. همچنین در صورتی که سابقه انجام جراحی های قبلی دارید پزشک خود را در این رابطه نیز باید در جریان قرار دهید.

 

تهیه سوتین مناسب

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از پروتز سینه تهیه یک سوتین مناسب و مخصوص برای جلوگیری از افتادن سینه ها و عدم جا به جا شدن پروتز ها می باشد. افرادی که این پروسه را انجام می دهند باید بدانند که استفاده از این پوشش در طول شبانه روز الزامی و مهم می باشد. چرا که این سوتین ها همانند یک پانسمان و گن عمل می کنند و از افتاده شدن سینه ها و بروز عفونت در سینه و همچنین جا به جا شدن پروتز ها جلوگیری می نماید.

سایز و شکل پروتز

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از پروتز سینه این است که شما با پزشک جراح خود درباره سایز و شکل پروتز صحبت کنید. شکل و اندازه پروتز استفاده شده بستگی به نظر و علاقه شما و صد البته نظر پزشک دارد. چرا که سایز آن ها بر اساس ویژگی های متفاوتی مانند فرم قفسه سینه تعیین می شود. پزشک برای تشخیص سایز و شکل مناسب پروتز برای انجام جراحی ابتدا بافت سینه را بررسی خواهد کرد تا مطمئن شود که پوست سینه ، پروتز انتخاب شده را به صورت کامل پوشش می دهد. از همین رو بهتر است علایق خود را با پزشک در میان بگذارید و سپس تصمیم نهایی در رابطه با انتخاب سایز و شکل پروتز را به جراح منتخب خود بسپارید و به او اعتماد کنید.

سایر اقدامات قبل از پروتز سینه

  • پیش از انجام این جراحی ، حتما باید تست حاملگی انجام شود ؛ چرا که در صورت بارداری انجام عمل پروتز ممکن نخواهد بود.
  • آزمایشات و عکس هایی که در صورت لزوم ، جراح ممکن است برای تان تجویز کرده باشد را قبل از عمل انجام داده و نتیجه آن را در اختیار جراح خویش قرار دهید.
  • قبل از جراحی بهتر است در رابطه با محل جایگذاری پروتز ، نحوه برش و محل برش با پزشک خود صحبت کنید و اطلاعات کاملی به دست آورید. چرا که همانطور که در مقاله پروتز سینه اشاره شد این جراحی دارای برش های متفاوتی می باشد که علاوه بر نظر پزشک به نظر شما نیز بستگی دارد. به بیانی دیگر نظر شما در انتخاب نوع برش و محل برش بسیار تاثیر گذار و مهم می باشد.
  • از 8 ساعت قبل از عمل نباید چیزی بخورید و بنوشید ، چرا که در روز عمل می بایست ناشتا باشید.
  • شب قبل از عمل حتما استحمام نمایید ، زیرا تا چند روز پس از جراحی ، دوش گرفتن برای تان ممنوع خواهد بود.
  • به طور کلی مصرف داروهای ضد التهاب و داروهایی مثل ژلوفن ، بروفن و آسپرین که اثر انعقاد خون دارند را از یک هفته قبل از جراحی قطع کنید.
  • از 2 هفته قبل  می بایست از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید ، چرا که سبب تشدید خونریزی می شود.

 

چنانچه پرسشی در زمینه این عمل جراحی ذهن تان را درگیر کرده است ، حتما آن را از جراح معالج خود بپرسید ؛ من باب مثال برخی افراد این طور تصور می کنند که در صورت انجام جراحی دیگر امکان شیردهی برای آن ها وجود نخواهد داشت ؛ در پاسخ به این پرسش باید گفت که خیر ، این عمل جراحی هیچ خللی به مجاری شیردهی وارد نکرده و در نتیجه پس از انجام این جراحی فرد قابلیت شیردهی به نوزاد خود را خواهد داشت.

پاسخ

تماس با دکتر