اقدامات قبل از پروتز سینه

به طور کلی قبل از انجام هر نوع عمل جراحی ، خصوصا عمل های زیبایی افراد می بایست اقدامات قبل از عمل را به درستی رعایت کنند عمل پروتز سینه نیز یکی از اعمال جراحی زیبایی است که از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که ذکر شد انجام این عمل جراحی ، نیاز به رعایت یکسری اقدامات و دستورات مراقبتی تحت عنوان اقدامات قبل از پروتز سینه دارد تا بدین ترتیب نتایج بهینه ای از انجام آن حاصل گردد. در مقاله پیش رو که توسط دکتر رضا باقری بهترین جراح سینه در مشهد تهیه شده است به برخی از مهم ترین اقدامات قبل از انجام پروسه اشاره شده و توضیحاتی پیرامون هر یک آمده است.

 

اقدامات قبل از پروتز سینه

 

اولین گام در اقدامات قبل از پروتز سینه

انتخاب یک جراح سینه متبحر و چیره دست در مشهد ، اولین اقدامی است که قبل از جراحی می بایست در مورد آن دقت کافی صورت گیرد. جراح متخصص در زمان مشاوره ، در رابطه با  اقداماتی که باید قبل از عمل پروتز رعایت شود توضیحاتی را برای متقاضی این جراحی تشریح می نمایند. افزون بر این ، جراح متخصص طی جلسه مشاوره ؛ از میزان انتظار فرد از نتیجه جراحی جویا می شود و با توجه به مواردی اعم از ابعاد قفسه سینه بیمار ، وضعیت بدنی و تناسب اندام وی و همچنین مد نظر داشتن سطح انتظار وی از این جراحی ؛ نوعی از پروتز را که متناسب با شرایط او باشد پیشنهاد می کند. در این جلسه که از جمله اقدامات قبل از پروتز سینه به حساب می آید ، جراح در رابطه با محل برش و موقعیت جایگذاری پروتز نیز با بیمار صحبت می نماید. همچنین توجه داشته باشید که چنانچه سابقه ابتلا به سرطان سینه در نزدیکان درجه یک شما وجود دارد ، حتما بایستی این مسئله را در زمان مشاوره به اطلاع پزشک خود برسانید. در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ای خاص از جمله دیابت ، آسم ، بیماری های کبدی و بیماری های قلبی – عروقی ؛ پزشک خود را آگاه نمایید زیرا برخی از بیماری ها مانع انجام این پروسه می شوند. همچنین در صورتی که سابقه انجام جراحی های قبلی دارید پزشک خود را در این رابطه نیز باید در جریان قرار دهید.

 

 

اقدامات قبل از پروتز سینه و تهیه سوتین مناسب

به توصیه بهترین جراح سینه در مشهد ، یکی از مهم ترین اقدامات قبل از پروتز سینه تهیه یک سوتین مناسب و مخصوص برای جلوگیری از افتادن سینه ها و عدم جا به جا شدن پروتز ها می باشد. افرادی که این پروسه را انجام می دهند باید بدانند که استفاده از این پوشش در طول شبانه روز الزامی و مهم می باشد. چرا که این سوتین ها همانند یک پانسمان و گن عمل می کنند و از افتاده شدن سینه ها و بروز عفونت در سینه و همچنین جا به جا شدن پروتز ها جلوگیری می نماید.

اقدامات قبل از پروتز سینه و توجه به سایز و شکل پروتز

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از پروتز سینه این است که شما با پزشک جراح خود در مشهد درباره سایز و شکل پروتز صحبت کنید. شکل و اندازه پروتز استفاده شده بستگی به نظر و علاقه شما و صد البته نظر پزشک دارد. چرا که سایز آن ها بر اساس ویژگی های متفاوتی مانند فرم قفسه سینه تعیین می شود. پزشک برای تشخیص سایز و شکل مناسب پروتز برای انجام جراحی ابتدا بافت سینه را بررسی خواهد کرد تا مطمئن شود که پوست سینه ، پروتز انتخاب شده را به صورت کامل پوشش می دهد. از همین رو بهتر است علایق خود را با پزشک در میان بگذارید و سپس تصمیم نهایی در رابطه با انتخاب سایز و شکل پروتز را به جراح منتخب خود بسپارید و به او اعتماد کنید.

اقداماتی که باید قبل از پروتز پستان انجام دهید !

همانطور که اشاره کردیم ، پروتز سینه یکی از روش‌های درمانی برای جبران از دست دادن سینه به دلیل عوامل مختلف مانند سرطان سینه ، جراحی ، تروما و غیره است. اقدامات قبل از پروتز سینه ، برای بیمار آماده سازی بیمار جهت این روش درمانی انجام می شود. در ادامه به بررسی این اقدامات پیش از پروتز سینه خواهیم پرداخت :

مشاوره با پزشک در مشهد: قبل از هرگونه اقدامی ، باید با پزشک جلسات مشاوره ای را داشته باشید. پزشک شما باید بررسی کاملی از وضعیت سلامتی شما انجام دهد و بررسی کند که آیا پروتز سینه برای شما مناسب است یا خیر.

آزمایشات پزشکی : پزشک شما ممکن است برای بررسی وضعیت سلامتی شما ، آزمایشاتی از قبیل آزمایش خون ، اکوکاردیوگرافی ، ماموگرافی و غیره انجام دهد که در این مسیر درمانی و زیبایی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

تعیین نوع پروتز : پس از بررسی وضعیت سلامتی شما ، پزشک شما باید نوع پروتز مناسب برای شما را تعیین کند. پروتز سینه می‌تواند از جنس سیلیکون ، نمد ، پلی‌استر و غیره باشد.

تصویربرداری : پزشک شما ممکن است برای بررسی وضعیت سینه‌ های شما ، تصویربرداری از قبیل ایکس‌ری ، توموگرافی و غیره انجام دهد.

آموزش در مورد مراقبت از پروتز : پس از پروتز سینه ، باید به شما آموزش داده شود که چگونه از پروتز سینه مراقبت کنید. این شامل تمیز کردن پروتز ، تعویض پوشش پروتز و غیره است که در اقدامات قبل از پروتز سینه به آن پرداخته خواهد شد.

به طور کلی  پروتز سینه یک روش درمانی موثر برای جبران از دست دادن سینه است. اما، باید اقداماتی قبل از پروتز سینه انجام شوند تا بیمار بهتر آماده این روش درمانی شود. به همین دلیل ، مشاوره با پزشک و انجام آزمایشات پزشکی قبل از پروتز سینه بسیار مهم و حائز اهمیت است.

سایر اقدامات قبل از پروتز سینه با دکتر رضا باقری در مشهد

  • پیش از انجام این جراحی ، حتما باید تست حاملگی انجام شود ؛ چرا که در صورت بارداری انجام عمل پروتز ممکن نخواهد بود.
  • آزمایشات و عکس هایی که در صورت لزوم ، جراح ممکن است برای تان تجویز کرده باشد را قبل از عمل انجام داده و نتیجه آن را در اختیار جراح خویش قرار دهید.
  • قبل از جراحی بهتر است در رابطه با محل جایگذاری پروتز ، نحوه برش و محل برش با پزشک خود صحبت کنید و اطلاعات کاملی به دست آورید. چرا که همانطور که در مقاله پروتز سینه اشاره شد این جراحی دارای برش های متفاوتی می باشد که علاوه بر نظر پزشک به نظر شما نیز بستگی دارد. به بیانی دیگر نظر شما در انتخاب نوع برش و محل برش بسیار تاثیر گذار و مهم می باشد.
  • از 8 ساعت قبل از عمل نباید چیزی بخورید و بنوشید ، چرا که در روز عمل می بایست ناشتا باشید.
  • شب قبل از عمل حتما استحمام نمایید ، زیرا تا چند روز پس از جراحی ، دوش گرفتن برای تان ممنوع خواهد بود.
  • به طور کلی مصرف داروهای ضد التهاب و داروهایی مثل ژلوفن ، بروفن و آسپرین که اثر انعقاد خون دارند را از یک هفته قبل از جراحی قطع کنید.
  • از 2 هفته قبل  می بایست از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید ، چرا که سبب تشدید خونریزی می شود.

 

 

چنانچه پرسشی در زمینه این عمل جراحی و اقدامات قبل از پروتز سینه ذهن تان را درگیر کرده است ، حتما آن را از جراح معالج خود در مشهد بپرسید ؛ من باب مثال برخی افراد این طور تصور می کنند که در صورت انجام جراحی دیگر امکان شیردهی برای آن ها وجود نخواهد داشت ؛ در پاسخ به این پرسش باید گفت که خیر ، این عمل جراحی هیچ خللی به مجاری شیردهی وارد نکرده و در نتیجه پس از انجام این جراحی فرد قابلیت شیردهی به نوزاد خود را خواهد داشت.

پاسخ