جراحی شکم

جراحی شکمجراحی شکم

جراحی شکم : بر کسی پوشیده نیست که داشتن اندامی زیبا و شکمی تخت و صاف موجب افزایش جذابیت افراد می شود ، در بسیاری از خانم ها و آقایان بنا به دلایل مختلفی ؛ همچون تغذیه نادرست و غیره ناحیه شکم دارای بافت های چربی اضافی است که این امر موجب ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود.

از همین رو افراد روش های زیادی همچون انجام ورزش های طاقت فرسا و گرفتن رژیم های تغذیه ای سخت را به جان می خرند تا چربی های این ناحیه را آب کرده و شکم شان صاف شود که خیلی از آن ها با وجود رعایت این موارد به نتیجه نرسیده و در نهایت به جراحان زیبایی مراجعه می کنند.

جراحی شکم که در اصطلاح پزشکی به آن ابدومینوپلاستی اطلاق می شود روشی است که به منظور از بین بردن بافت های چربی اضافی ناحیه شکم و سفت کردن عضلات دیواره آن به کار برده می شود.

کاندیدای مناسب جراحی شکم چه کسانی هستند؟

تمام افرادی که شکم شان چربی و پوست اضافی داشته و دارای شرایط زیر باشند برای انجام ابدومینوپلاستی در مشهد مناسب هستند :

 • دارای سلامت کامل جسمی بوده و به بیماری هایی همچون آسم ، دیابت و امراض قلبی ابتلا نداشته باشند.
 • وزن ثابتی داشته باشند.
 • قصد بارداری بعد از ابدومینوپلاستی را نداشته باشند.
 • از نتایج ابدومینوپلاستی توقعات منطقی داشته باشند.
 • پوست شان خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده باشد.
 • به دلیل بزرگ بودن شکم شان اعتماد به نفس نداشته و از لحاظ روحی تحت فشار باشند.

آمادگی قبل از جراحی شکم

 1. قبل از اقدام برای انجام هر روش جراحی باید با انجام تحقیقات دقیق یک جراح خوب را برگزیده و از او مشاوره های لازم را گرفت.
 2. بدون آگاهی از مزایا ، معایب ، عوارض و خطرات احتمالی نباید برای انجام ابدومینوپلاستی تصمیم گرفت ، لذا در رابطه با موارد ذکر شده آگاهی های لازم را کسب کنید.
 3. از استعمال سیگار و به طور کلی مواد حاوی نیکوتین به مدت 2 هفته قبل از جراحی زیبایی شکم خودداری کنید.
 4. به سوالاتی که پزشک در رابطه با داروهای مصرفی و سوابق بیمار از شما می پرسد به طور صادقانه پاسخ داده و آزمایشاتی که برای تان تجویز می کند را انجام دهید.
 5. استفاده از ویتامین ها ، آنتی بیوتیک ها ، مکمل های گیاهی را قطع کنید.
 6. از مصرف برخی داروها ؛ همچون آسپرین که در انعقاد خون اختلال ایجاد کرده و با کاهش غلظت خون احتمال ایجاد خونریزی در حین ابدومینوپلاستی را افزایش می دهند ، به مدت 14 روز قبل از انجام این روش بپرهیزد.

مراقبت های بعد از جراحی شکم

بهبود نسبی پس ازابدومینوپلاستی حدود 4 هفته بعد از انجام آن حاصل می گردد ؛ برخی اقدامات وجود دارند که افراد با انجام آن ها در مدت زمان ذکر شده خیلی سریع تر بهبود یافته و به نتیجه بهتری از جراحی زیبایی شکم دست پیدا خواهد کرد ؛ از جمله این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. ممکن است در چند روز ابتدایی بعد از ابدومینوپلاستی فرد مقداری درد داشته باشد که می تواند آن را با مصرف مسکن های تجویز شده توسط پزشک تسکین دهد.
 2. امکان لخته شدن خون در پاها با استراحت مطلق وجود دارد ، لذا فرد باید به فعالیت های روزمره خود پرداخته و از استراحت مطلق بپرهیزد.
 3. در صورت ترشح خونابه از محل زخم نگران نشوید ، زیرا کاملاً طبیعی است.
 4. میوه جات تازه ، ماهی و میگو به طور فراوان مصرف کرده و از خوردن غذاهایی با ادویه و نمک زیاد اجتناب نمایید.
 5. در طول دوره بهبودی از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید.

خطر آمبولی در جراحی شکم

اغلب افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی شکم ، گرفته اند ؛ از بروز آمبولی ( جدا شدن یک توده چربی از بدن و حرکت در رگ ها ) پس از جراحی شکم ، واهمه دارند ؛ در این باره باید ذکر شود ، با انتخاب جراح ماهر و با تجربه و همچنین رعایت نکات قبل و بعد از آن ، می توان به راحتی از بروز این عارضه جلوگیری کرد.

لازم به ذکر است ، آمبولی در اثر بی تحرکی بروز می یابد ؛ بنابراین در دوران نقاهت جراحی شکم از استراحت مطلق پرهیز کرده و به آرامی راه بروید ؛ بدین ترتیب ، دیگر خطر بروز آمبولی وجود نخواهد بود.

درد بعد از عمل ابدومينوپلاستي

بسیاری از افراد ، به علت واهمه از درد ناشی از جراحی شکم ، از انجام آن منصرف می شوند ؛ در صورتی که ابدومینوپلاستی ، روشی ایمن بوده که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ؛ بنابراین بیماران در حین انجام آن ، دردی را احساس نمی کنند ؛ بروز درد پس از رفع اثر داروی بیهوشی نیز به قدری خفیف بوده که قابل کنترل با مسکن می باشد.

تنها لازم به ذکر است ، پیش از مصرف مسکن در دوران نقاهت جراحی زیبایی شکم ، نیاز به اجازه از پزشک معالج می باشد.

هزینه جراحی شکم

هزینه جراحی زیبایی شکم در تمامی بیماران یکسان نمی باشد ؛ چرا که موارد بسیار گوناگونی ، در تعیین آن تاثیرگذار هستند ؛ از این رو به تمامی متقاضیان جراحی زیبایی شکم که قصد آگاهی بیشتر در رابطه با هزینه آن را دارند ، توصیه به مراجعه نزد پزشک و قرارگیری تحت معاینه می باشد ؛ بدین ترتیب هزینه نهایی جراحی شکم در آن ها ، مشخص می گردد.

پاسخ

تماس با دکتر