لیفت سینه

جراحی لیفت سینه که در اصطلاح پزشکی آن را ماستوپکسی می نامند ؛ می تواند از طریق برداشت پوست و بافت اضافی سینه و همچنین ، کشیدن بافت های موجود در اطراف آن ، سبب فرم دهی و بالا رفتن سینه ها شود ؛ برخی افراد با گذشت زمان شاهد افزایش اندازه هاله نوک سینه خود می باشند ، این افراد می توانند به کمک جراحی لیفت کردن سینه اقدام به کوچک شدن هاله سینه خود کنند. دکتر رضا باقری ، به عنوان بهترین جراح سینه مشهد ، می توانند شما را در راستای کسب نتایج بهینه از جراحی لیفت پستان یاری نمایند.

 

لیفت سینه

 

علل افتادگی سینه

به طور کلی شکل ظاهری سینه خانم ها به تدریج تغییر یافته و سینه ، قوام و سفتی خود را از دست می دهد و دچار افتادگی شده و شل می شود ؛ جراحی لیفت سینه یکی از انواع جراحی های زیبایی سینه می باشد که خانم ها می توانند با انجام این جراحی ، جوانی و شادابی را به سینه های خود بازگردانند. افتادگی سینه می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد ، برخی از این علل عبارتند از :

 • ژنتیک
 • بالا رفتن سن
 • نوسانات وزن
 • حاملگی
 • شیردهی
 • نیروی جاذبه و کشش سینه به سوی زمین

کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه در مشهد

خانم هایی که قصد جراحی لیفت پستان را دارند باید از شرایط ذیل ، برخوردار باشند :

 1. سیگاری نباشند.
 2. از لحاظ جسمی در سلامت باشند.
 3. وزن آن ها به تثبیت رسیده باشد.
 4. نوک سینه آن ها ، افتاده باشد.
 5. دچار عدم تقارن در سینه ها باشند.
 6. از سینه های افتاده ، آویزان و کشیده برخوردار باشند.

معرفی برش های مورد استفاده برای عمل ماستوپکسی

سه نوع اصلی بالا کشیدن سینه وجود دارد که از نظر لیفت سازی و ایجاد جای زخم دارای درجات مختلفی هستند. طی انجام این روش هر چه پستان بیشتر به سمت بالا کشیده شود و سفت شود ، باید پوست بیشتری نیز برداشته شود که همین موضوع باعث ایجاد برش بر روی پوست می شود. از جمله برش های مورد استفاده برای بالا کشیدن و لیفت سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ماستوپکسی دوناتی شکل

حالت اول ماستوپکسی دوناتی یا برش دور هاله های سینه نامیده می شود. این تکنیک در واقع یک عمل جا به جایی نوک پستان است و باعث بالا کشیدن چشمگیر سینه نمی شود. در ابتدا به دلیل برآمده شدن پوست ، کمی چروک در اطراف هاله نوک سینه وجود خواهد داشت. اما این برآمدگی در طی سه تا شش ماه ابتدایی برطرف می شود.

 • ماستوپکسی با برش لنگری

نوع دیگر عمل لیفت سینه ، برش لنگری است. علاوه بر ایجاد جای زخم به شکل ، آب نبات چوبی ، یک زخم افقی نیز در امتداد چین سینه اضافه می شود تا بتوان مقادیر بسیار زیادی از پوست را برداشت و حداکثر لیفت را انجام داد.

 • ماستوپکسی به روش lollipop

نوع سوم عمل بالا کشیدن و لیفت پستان به دلیل شکل جای زخمی که ایجاد می شود ، ماستوپکسی آبنبات چوبی ، نامیده می شود. در این روش یک برش گرد در اطراف هاله ی سینه و یک برش عمودی ایجاد می شود که ، تا سطح تا خوردگی و چین های سینه امتداد پیدا می کند. با برداشتن مقداری بسیار کمی از پوست سینه ها و نوک سینه به سمت بالا کشیده می شود.

اقدامات قبل از لیفت سینه

رعایت نکات و اقدامات قبل از لیفت سینه ، به بهتر صورت گرفتن این جراحی کمک به سزایی می کند ؛ به همین علت ، تمامی متقاضیان جراحی سینه باید در رعایت نکات و مراقبت های قبل از آن ، بسیار دقت نمایند ؛ در ذیل ، به برخی از مهم ترین این نکات ، اشاره شده است ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید به مقاله جامعی که در سایت قرار دارد ، مراجعه نمایید.

 • افراد زیباجو باید از مدتی قبل از جراحی سینه ، از مصرف داروهای ضد التهابی ؛ از جمله آسپرین ، بروفن ، ویتامین E و از این قبیل موارد که احتمال بروز خونریزی در حین عمل را افزایش می دهند ، خودداری نمایند.
 • استعمال دخانیات و مصرف الکل نیز باید از مدتی قبل از عمل جراحی لیفت سینه ، قطع گردد ؛ چرا که روند عمل جراحی را با مشکل مواجه می کند.
 • انجام و مصرف به موقع آزمایشات و داروهای تجویز شده توسط پزشک ، دارای اهمیت بسیاری بوده و به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری گردد.
 • شب قبل از جراحی لیفتینیگ سینه  ، استحمام کنید ؛ چرا که تا مدتی پس از آن ، نمی توانید به حمام بروید.
 • به بانوان توصیه می گردد ؛ در روز جراحی لیفت پستان ، بدون آرایش و لاک ناخن باشند.
 • بانوان در روز جراحی ماستوپکسی  ، نباید هیچ گونه زیورآلات به همراه داشته باشند.
 • حضور همراه در روز جراحی لیفت کردن سینه ، الزامی می باشد ؛ بنابراین ، از مراجعه تنهایی خودداری نمایید.
 • بهتر است در روز جراحی ، لباس آزاد و دکمه دار به تن کنید.

بعد از ماستوپکسی  

پس از لیفتینگ سینه ، بهترین جراح لیفت سینه دکتر رضا باقری در مشهد اقدام به پانسمان نمودن زخم های جراحی می کند تا به این ترتیب موجب کاهش تورم ناشی از عمل گردد ؛ سپس جراح ، یک لوله ظریف را به صورت موقتی در زیر پوست بیمار قرار می دهد تا به کمک آن مایعات و خون اضافی موجود در موضع تحت درمان تخلیه شود.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

همانطور که می دانید ، رعایت نکات و دستورالعمل های پزشک در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه ، منجر به تسریع در روند بهبودی می شود و علاوه بر آن از بروز عوارض احتمالی نیز جلوگیری می کند ؛ بنابراین در این باره بسیار دقت کرده و به هیچ وجه سهل انگاری نکنید.

 1. زمان مناسب جهت استحمام را از پزشک معالج خود جویا شوید ؛ لازم به ذکر است ، در حین استحمام باید از برخورد فشار مستقیم آب با زخم ناشی از جراحی لیفت سینه ، اجتناب نمایید.
 2. استفاده از سوتین طبی تا مدتی پس از جراحی زیبایی سینه ، الزامی می باشد.
 3. بانوانی که تحت عمل جراحی لیفتینگ پستان  قرار گرفته اند ، باید تا مدتی از رفتن به استخر خودداری نمایند.
 4. طبق توصیه پزشک ، کسانی که جراحی لیفت پستان انجام داده اند ، باید تا مدتی از قرار گیری در برابر نور مستقیم خورشید اجتناب نمایند.
 5. زخم های ناشی از عمل را هر روز بررسی کرده و جهت جلوگیری از بروز عفونت تمیز نگه دارید.

نحوه خوابیدن بعد از لیفت پستان 

طبق توصیه پزشک ، به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار بر روی زخم ها ، افراد در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه ، باید از خوابیدن به صورت دمر و بر روی پهلو خودداری کرده و به شکل طاق باز بخوابند ؛ لازم به ذکر است ساخت زاویه 30 درجه در حین خواب و استراحت نیز تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی های ناشی از لیفت سینه دارد. افراد به منظور ساخت زاویه 30 درجه ، می توانند دو بالش در زیر سر خود قرار دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های بعد ازماستوپکسی   ، می توانید به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

 

جراحی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه

لازم به ذکر است که چنانچه قصد افزایش سایز سینه های خود را دارید ، باید جراحی پروتز سینه انجام دهید ؛ چرا که جراحی بالا کشیدن سینه سبب ایجاد تغییر در سایز سینه ها نشده و تنها منجر به درمان افتادگی سینه ها و بالا رفتن آن ها می شود. بنابراین خانم هایی که تصمیم دارند ، همراه با  لیفت پستان ، اندازه و سایز سینه خود را نیز افزایش دهند ، می توانند همزمان با جراحی ماستوپکسی  ، عمل پروتز سینه نیز انجام دهند. جراحی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه ، برای افرادی که در اثر نوسانات شدید وزنی با تغییراتی در سایز سینه خود مواجه شده اند ، جهت بهبود ظاهر سینه ها بسیار کمک کننده خواهد بود.

آیا بارداری تاثیری بر لیفت پستان دارد ؟

توجه داشته باشید که در دوران بارداری ، سینه ها فرم طبیعی خود را از دست می دهند ، در واقع بزرگ تر و شل تر می شوند. به همین منظور اگر شما قبل از بارداری لیفت سینه را انجام دهید ، باید انتظار تغییر فرم ان ها را نیز داشته باشید. زیرا در این بازه زمانی خاص وزن شما بسیار تغییر می کند و پوست شما کشیده و شل می شود ، همچنین هرگز پوست به حالت ابتدایی خود باز نمی گردد. با توجه به موارد ذکر شده ، اغلب جراحان توصیه می کنند زمانی لیفت پستان انجام شود که بانوان دیگر تمایلی به بارداری ندارند.

بهتر است بانوان در چه سنی برای این پروسه زیبایی مراجعه کنند ؟

با توجه به توصیه پزشکان بهتر است خانم ها بعد از سن 18 سالگی برای لیفت سینه های خود اقدام کنند. زیرا قبل از سن 18 سالگی رشد بافت های سینه ادامه داشته و تکمیل نمی شود. بنابراین بهترین زمان بعد از بارداری و بعد از تکمیل فرایند رشد در بانوان می باشد.

نتیجه جراحی لیفت سینه

نتایج این جراحی ، بلافاصله پس از عمل مشهود خواهد بود ؛ تورم ناشی از عمل ، تدریجا بر طرف می شود و خط های برش نیز به مرور زمان مرتفع شده و نتیجه جراحی قابل مشاهده می گردد ؛ نتایج جراحی لیفت پستان پس از 6 ماه از انجام جراحی و رفع کامل تورم قابل رویت است ؛ به طور کلی ماندگاری نتایج این جراحی ، طولانی مدت می باشد.

آیا لیفت سینه و پروتز سینه با یکدیگر متفاوت است؟

بله ، بهتر است بدانید که در پروسه لیفت پستان ها نمی توان سایز سینه را نیز تغییر داد و سبب افزایش حجم آن ها شد. تنها در این تکنیک سینه ها به سمت بالا کشیده می شوند و فرمی جوان و سفت تر خواهند داشت. اما در صورتی که تمایل به بزرگ تر کردن سینه های خود دارید ، باید بدانید که پروتز سینه در این مواقع بهترین گزینه برای شما خواهد بود. البته لازم به ذکر بوده که در صورت تمایل به انجام هر دو تکنیک می توانید از پزشک خود بخواهید تا به صورت همزمان هر دو را در یک پروسه جراحی برای شما زیبا جویان انجام دهد.

هزینه عمل ماستوپکسی یا لیفت سینه در مشهد 

در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر شود که هزینه جراحی ماستوپکسی ، پس از معاینه بیمار توسط پزشک و همچنین بررسی پارامترهای بسیار مشخص می گردد ؛ از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره باید به جراح سینه خوب در مشهد دکتر باقری ، مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرید ؛ پس از آن هزینه قطعی لیفت سینه در مشهد برای شما مشخص می گردد.

پاسخ