لیپوماتیک

اگر از چاق بودن و داشتن شکم و پهلو ناراحت هستید و به دنبال یک تکینیک مدرن و ایمن در علم پزشکی هستید ، ما به شما لیپوماتیک را پیشنهاد می دهیم دکتر رضا باقری بهترین جراح و متخصص جراحی عمومی و زیبایی بدن در مشهد در این باره می فرمایند عمل لیپو تکنولوژی مدرن جهت حذف چربی های موضعی اضافی و تخلیه آن ها با کمترین عوارض ممکن همراه است که در نهایت موجب تناسب اندام فرد می گردد. این روش پیکرتراشی نسبت به دو روش لیپولیز و ساکشن از نظر دقت ، کارایی و سرعت جلوتر و بهتر است ؛ اما نمی توان آن را روشی برای درمان چاقی یا کاهش وزن دانست.  از جمله نواحی که با انجام عمل لیپو ، می توان به رفع چربی مضاعف آن پرداخت ؛ باید به شکم ، پهلوها ، باسن ، ران ، بازوها و غیره اشاره نماییم.

 

لیپوماتیک

 

مزایای لیپوماتیک چیست ؟

 • مقرون به صرفه بوده و هزینه آن کم است.
 • تهاجمی نبوده و ریسک پایینی دارد.
 • احتمال عفونی شدن موضع برداشت چربی ، در این روش بسیار کم و در حد صفر است.
 • مدت زمان لازم برای انجام آن ، بسیار کم بوده و بعد از اتمام ، سفتی و گودی چندانی بر روی پوست باقی نمی گذارد.
 • نه تنها موجب افتادگی پوست نشده ، بلکه سفت تر شدن آن را نیز به همراه دارد.
 • درد زیادی ندارد.
 • لیپوماتیک در مشهد بسیار کم خطر و ایمن بوده و نتایج به دست آمده از آن طبیعی می باشد.
 •  این دستگاه دارای مکانیزمی است که اگر به بافتی جز بافت های چربی و اندام های دیگر برخورد کند از کار افتاده و متوقف خواهد شد.
 • اسکاری برای بیمار به همراه نداشته و به رگ ها آسیبی وارد نمی نماید.

کاندیدای مناسب لیپوماتیک

بهترین کاندیدای برای این روش پیکر تراشی ، افرادی هستند که از نظر جسمی کاملاً سالم بوده و به دلیل وجود چربی های اضافی در عذاب هستند. به طور کلی می توان از افراد زیر به عنوان کاندیدای مناسب این پروسه یاد کرد :

 1. کسانی که از نتیجه این روش انتظارات واقع بینانه دارند.
 2. افرادی که دارای وزن نرمال بوده و فقط در برخی از نواحی خاص بدن خود همچون ران و پهلو چربی متمرکز دارند می توانند لیپوماتیک را انجام دهند.
 3. اشخاصی که برای از بین بردن بافت های چربی اضافی شان راه های بسیاری همچون گرفتن رژیم های سخت و انجام ورزش های طاقت فرسا را امتحان کرده ولی به نتیجه دلخواه دست نیافته اند.
 4. افرادی که پوست شان خاصیت ارتجاعی و کشسانی خوبی دارد.

نحوه انجام و عملکرد پیگرتراشی با لیپو چگونه است ؟

در ابتدا موضعی که قرار به برداشت چربی از آن است ، توسط پزشک مشخص شده و به وسیله ماژیک مخصوص نشانه گذاری می شود. در مرحله بعدی لیپوماتیک ، پزشک اقدام به بی حس نمودن ناحیه مورد نظر کرده و در آن سوراخ کوچکی ایجاد می کند. سپس لوله کانولا را از طریق این سوراخ ، وارد بدن می کند که کانولا با حرکات چرخشی موجب شکسته شدن بافت های چربی شده و در نهایت آن ها را مکیده و از بدن فرد خارج می نماید. بیشتر این بافت های چربی ، بعد از خروج سالم بوده و می توان از آن ها به منظور تزریق چربی و حجم دهی به نواحی مختلف بدن بهره گرفت.

 

 

عوارض لیپوماتیک چیست ؟

عمل لیپو نیز همانند سایر جراحی ها ، همراه با خطراتی ؛ از جمله تجمع آب در ناحیه جراحی شده ، بروز آمبولی ، درد شدید ، خونریزی ، عفونت و از این قبیل موارد خواهد بود. لازم به ذکر است ، با رعایت دو نکته می توان از بروز تمامی موارد ذکر شده در فوق ، جلوگیری کرد ؛ این دو نکته عبارت اند از :

 • دقت در انتخاب پزشک
 • رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل

با رعایت این دو نکته ، علاوه بر جلوگیری از بروز عوارض ناشی از آن ، نتایج شگفت انگیزی را نیز دریافت خواهید کرد ؛ بنابراین به هیچ عنوان در رابطه با این دو مورد ، سهل انگاری نکنید.

آیا با درد و خونریزی همراه است ؟

درد و خونریزی ناشی از عمل لیپوماتیک ، بسیار خفیف می باشد ؛ به طوری که درد ناشی از آن با مصرف مسکن تسکین می یابد ؛ تنها لازم است ، افراد پیش از مصرف مسکن ، با پزشک معالج خود در این باره مشورت نمایند.

هزینه لیپوماتیک در مشهد 

از متداول ترین سوالات کسانی که اقدام به انجام این پروسه کرده اند ، باید به این پرسش اشاره نماییم که هزینه این فرایند در شهر بزرگی مانند مشهد چقدر است؟ هزینه عمل پیکرتراشی در مشهد ، با توجه به پارامترهای بسیاری پس از معاینه بیمار توسط پزشک مشخص می گردد ؛ به همین علت ، به کسانی که قصد انجام عمل لیپو در مشهد و آگاهی از هزینه آن را دارند ، توصیه به مراجعه نزد پزشک می گردد.

پاسخ

تماس با دکتر