لیپوماتیک

اگر از چاق بودن و داشتن شکم و پهلو ناراحت هستید و به دنبال یک تکینیک مدرن و ایمن در علم پزشکی هستید ، ما به شما لیپوماتیک را پیشنهاد می دهیم. دکتر رضا باقری بهترین جراح و متخصص جراحی عمومی و زیبایی بدن در مشهد در این باره می فرمایند عمل لیپو تکنولوژی مدرن جهت حذف چربی های موضعی اضافی و تخلیه آن ها با کمترین عوارض ممکن همراه است که در نهایت موجب تناسب اندام فرد می گردد. این روش پیکرتراشی نسبت به دو روش لیپولیز و ساکشن از نظر دقت ، کارایی و سرعت جلوتر و بهتر است ؛ اما نمی توان آن را روشی برای درمان چاقی یا کاهش وزن دانست. از جمله نواحی که با انجام عمل لیپو ، می توان به رفع چربی مضاعف آن پرداخت ؛ باید به شکم ، پهلوها ، باسن ، ران ، بازوها و غیره اشاره نماییم.

 

لیپوماتیک

 

لیپوماتیک چیست و چگونه عمل می کند؟

به طور کلی لیپوماتیک، یک عمل غیر تهاجمی و به نسبت راحت تر برای برداشتن چربی ها و لاغری به شمار می رود.  البته که این روش تنها برای برداشتن چربی های موضعی کاربردی بوده و مناسب افرادی که قصد کاهش وزن شدید را دارند نخواهد بود. بنابراین اگر دارای اضافه وزن زیاد هستید این روش مناسب شما نیست.

 نحوه انجام لیپوماتیک به این گونه است که پزش متخصص یک لوله نازک را به اسم کانولا به زیر پوست و داخل بافت چربی وارد کرده و  با استفاده از ایجاد حرکات، چربی زی پوست را به خارج از بدن منتقل می کند. برخی افراد از این چربی برای فرم دهی به سایر نواحی بدن مانند سینه، باسن، گونه و غیره استفاده کرده و ان را حالت دهی می کنند.

تفاوت لیپو ماتیک و لیپوساکشن

بی تردید لیپوماتیک یک روش کم خطر، و کم تهاجم تر از لیپو ساکشن به شمار می رود. در عمل لیپوماتیک خبری از خونریزی، عفونت و درد شدیدنیست و بیمار از دوران نقاهت کوتاهی برخوردار است.

اما از آنجایی که لیپوساکشن برای نواحی عمیق و وسیع تر مورد استفاده قرار می گیرد، درد بیشتری هم به همراه خواهد داشت. همچنین دیگر تفاوت این دو عمل  این است که لیپو ماتیک  بیشتر برای فرم دهی و شکل دهی بدن مورد استفاده قرار میگیرد اما لیپو ساکشن یک روش لاغری و برداشتن چربی های اضافه است.  دیگر تفاوت لیپو ماتیک و لیپوساکشن در میزان ریسک عمل است که در روش ساکشن این ریک بیشتر می باشد. 

از لیپوماتیک بیشتر برای کدام قسمت بدن استفاده میشود؟

به طور کلی از لیپو ماتیک می توان برای همه قسمت های بدن که دارای چربی موضعی است استفاده نمود. بازو، غبغب، شکم، ران، باسن، پاها، گردن، پهلو و غیره از مورد استفاده ترین نواحی بدن هستند که افرد برای انجام لیپوماتیک مراجعه می کنند.

مزایای لیپوماتیک چیست ؟

 • مقرون به صرفه بوده و هزینه آن کم است.
 • تهاجمی نبوده و ریسک پایینی دارد.
 • احتمال عفونی شدن موضع برداشت چربی ، در این روش بسیار کم و در حد صفر است.
 • مدت زمان لازم برای انجام آن ، بسیار کم بوده و بعد از اتمام ، سفتی و گودی چندانی بر روی پوست باقی نمی گذارد.
 • نه تنها موجب افتادگی پوست نشده ، بلکه سفت تر شدن آن را نیز به همراه دارد.
 • درد زیادی ندارد.
 • لیپوماتیک در مشهد بسیار کم خطر و ایمن بوده و نتایج به دست آمده از آن طبیعی می باشد.
 •  این دستگاه دارای مکانیزمی است که اگر به بافتی جز بافت های چربی و اندام های دیگر برخورد کند از کار افتاده و متوقف خواهد شد.
 • اسکاری برای بیمار به همراه نداشته و به رگ ها آسیبی وارد نمی نماید.

کاندیدای مناسب لیپوماتیک

از نظر بهترین جراح زیبایی در مشهد ، بهترین کاندیدای این روش پیکر تراشی ، افرادی هستند که از نظر جسمی کاملاً سالم بوده و به دلیل وجود چربی های اضافی در عذاب هستند. به طور کلی می توان از افراد زیر به عنوان کاندیدای مناسب این پروسه یاد کرد:

 1. کسانی که از نتیجه این روش انتظارات واقع بینانه دارند.
 2. افرادی که دارای وزن نرمال بوده و فقط در برخی از نواحی خاص بدن خود همچون ران و پهلو چربی متمرکز دارند می توانند لیپوماتیک را انجام دهند.
 3. اشخاصی که برای از بین بردن بافت های چربی اضافی شان راه های بسیاری همچون گرفتن رژیم های سخت و انجام ورزش های طاقت فرسا را امتحان کرده ولی به نتیجه دلخواه دست نیافته اند.
 4. افرادی که پوست شان خاصیت ارتجاعی و کشسانی خوبی دارد.

لیپوماتیک بیشتر برای چه مواردی به کار برده می شود؟

به نقل از دکتر خوب در مشهد ، لیپوماتیک عملی است که برای نواحی و سطوح مختلفی از بدن قابل انجام است. رایج ترین و شایع ترین اهداف عمل لیپوماتیک عبارتند ازلیپوماتیک غبغب ، شکم و پهلو ، ران و بازو که در ادامه توضیحاتی در مورد هر کدام داده شده است.

لیپوماتیک غبغب. برای رفع چربی های اضافی در نواحی غبغب یا گردن ، از این روند استفاده می شود. پس از بی حسی موضعی ، برش هایی در نواحی مذکور ایجاد شده و بعد با عبور لوله های ساکشن و با استفاده از حرکات ارتعاشی چربی های اضافی شکسته شده و تجزیه می شوند. در نهایت پس از تخلیه چربی های اضافی ، پزشک شکاف ها را بخیه می زند.

رفع چربی های اضافی شکم و پهلو. لیپوماتیک شکم و پهلو برای برداشتن و حذف چربی های اضافی در این نواحی به کار می رود. این روند اکثراً به کسانی توصیه می شود که اندامشان بصورت کلی جزو دسته های متناسب به شمار می آید ولی در نواحی شکم و پهلو کمی چربی انباشته شده است. در صورتیکه سایر روش ها مثل رژیم غذایی و ورزش جواب ندهد ، می توانید این روش را انتخاب نمایید.

لیپوماتیک ران. برخی از افراد چاق نیستند ولی در قسمت ران توده چربی زیادی دارند که با روش های دیگر از بین نمی روند. البته به این نکته توجه داشته باشید که برای لیپوماتیک باید پوست سفتی داشته باشید و دچار شلی و افتادگی نشد باشید.

لیپوماتیک بازو. بازو از جمله بخش هاییست که تجمع چربی در این نواحی بسیار شایع است و این اتفاق بسیاری را اذیت می کند ؛ بطوریکه تناسب و زیبایی بازوهایشان از بین می رود. این عمل هم با استفاده از روش مذکور و تحت عمل بی حسی انجام می شود.

نحوه انجام و عملکرد پیگرتراشی با لیپو چگونه است ؟

در ابتدا موضعی که قرار به برداشت چربی از آن است ، توسط پزشک در مشهد مشخص شده و به وسیله ماژیک مخصوص نشانه گذاری می شود. در مرحله بعدی لیپوماتیک ، پزشک اقدام به بی حس نمودن ناحیه مورد نظر کرده و در آن سوراخ کوچکی ایجاد می کند. سپس لوله کانولا را از طریق این سوراخ ، وارد بدن می کند که کانولا با حرکات چرخشی موجب شکسته شدن بافت های چربی شده و در نهایت آن ها را مکیده و از بدن فرد خارج می نماید. بیشتر این بافت های چربی ، بعد از خروج سالم بوده و می توان از آن ها به منظور تزریق چربی و حجم دهی به نواحی مختلف بدن بهره گرفت.

 

 

عوارض لیپوماتیک چیست ؟

مطابق فرمایشات بهترین پزشک زیبایی در مشهد ، عمل لیپو نیز همانند سایر جراحی ها ، همراه با خطراتی ؛ از جمله تجمع آب در ناحیه جراحی شده ، بروز آمبولی ، درد شدید ، خونریزی ، عفونت و از این قبیل موارد خواهد بود. لازم به ذکر است ، با رعایت دو نکته می توان از بروز تمامی موارد ذکر شده در فوق ، جلوگیری کرد ؛ این دو نکته عبارت اند از:

 • دقت در انتخاب پزشک
 • رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل

با رعایت این دو نکته ، علاوه بر جلوگیری از بروز عوارض ناشی از آن ، نتایج شگفت انگیزی را نیز دریافت خواهید کرد ؛ بنابراین به هیچ عنوان در رابطه با این دو مورد ، سهل انگاری نکنید.

آیا لیپوماتیک با درد و خونریزی همراه است؟

درد و خونریزی ناشی از عمل لیپوماتیک ، بسیار خفیف می باشد ؛ به طوری که درد ناشی از آن با مصرف مسکن تسکین می یابد ؛ تنها لازم است ، افراد پیش از مصرف مسکن ، با پزشک معالج خود در این باره مشورت نمایند.

هزینه لیپوماتیک در مشهد 

از متداول ترین سوالات کسانی که اقدام به انجام این پروسه کرده اند ، باید به این پرسش اشاره نماییم که هزینه این فرایند در شهر بزرگی مانند مشهد چقدر است؟ هزینه عمل پیکرتراشی ، با توجه به پارامترهای بسیاری پس از معاینه بیمار توسط پزشک مشخص می گردد ؛ به همین علت ، به کسانی که قصد انجام عمل لیپو در مشهد و آگاهی از هزینه آن را دارند ، توصیه به مراجعه نزد پزشک می گردد.

پاسخ