مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

آیا رعایت مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی ضروری است ؟

شکم افراد تحت تاثیر عوامل مختلف هم چون کاهش وزن شدید ، زایمان و غیره شل و افتاده می شود و بر روی تناسب اندام فرد تاثیر منفی می گذارد، افرادی که دچار این مشکل شده اند می توانند با انجام جراحی ابدومینوپلاستی ، چربی و پوست های اضافی شکم خود را از بین ببرند و صاحب شکمی تخت و صاف شوند. البته لازم به ذکر است دریافت نتایج مطلوب از این روش نیازمند رعایت مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی می باشد.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

ماندگاری نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی ، بستگی به رعایت صحیح مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی دارد به همین علت ما در این مقاله مهم ترین نکات بعد از ابدومینوپلاستی را بیان خواهیم کرد.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

درد بعد از عمل ابدومينوپلاستي

احساس درد بعد از هر جراحی امری طبیعی و عادی می باشد اما در رابطه با درد بعد از ابدومینوپلاستی ، باید بگوییم که میزان آن بسیار خفیف می باشد و در صورتی که بیماران توانایی تحمل آن را نداشتند ، می توانند با اجازه از پزشک معالج خود جهت رفع آن ، مسکن مصرف کنند.

علت ورم شکم بعد از عمل

تورم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی ، بسیار طبیعی می باشد اما میزان آن در هر فردی با توجه به ویژگی های بدنی شان متفاوت است ، لازم به ذکر است بیماران بعد از عمل ابدومینوپلاستی با رعایت نکات مختلفی می توانند از میزان ورم آن بکاهند، برخی از این نکات عبارت اند از :

  1. استفاده از کمپرس یخ
  2. حذف نمک و ادویه از رژیم غذایی
  3. قرار نگرفتن در معرض نور خورشید
  4. عدم مصرف الکل و سیگار

کارهایی که بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید انجام داد ؟

افرادی که جراحی ابدومینوپلاستی ، انجام داده اند باید به طور روزانه پانسمان های خود را عوض کنند. توصیه می شود بیماران بعد از عمل ابدومینوپلاستی تا مدتی به صورت خمیده راه بروند.

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

معمولا دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی ، بین 7 الی 10 روز می باشد و بیماران پس از گذشت این مدت زمان می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

لازم به ذکر است افرادی که جراحی ابدومینوپلاستی انجام داده اند باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین هم چون بلند کردن اجسام بیش از 2 کیلوگرم خودداری کنند چرا که بخیه های فرد تحت فشار قرار گرفته و در این صورت احتمال باز شدن بخیه از مکان اصلی خود وجود دارد.

نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

کسانی که جراحی ابدومینوپلاستی انجام داده اند باید از خوابیدن به پهلو و شکم خود خودداری کرده و طاق باز بخوابند ، چرا که خوابیدن بر روی شکم و پهلو باعث وارد شدن فشار به شکم بیماران می شود.

 

پاسخ