مراقبت های بعد از تزریق چربی

نکات و مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی : افراد باید از نقش خود و رعایت مراقبت های بعد از عمل در ایمن بودن روش مورد نظر ، کاهش عوارض ناشی از آن و حصول بهترین نتیجه مطلع باشند.( تزریق چربی )

دوره نقاهت تزریق چربی

بر خلاف تصور اکثر مردم ، دوره نقاهت تزریق چربی ، نه تنها سخت و طولانی نبوده ؛ بلکه با رعایت دستورالعمل های مراقبتی ، سریعا بهبودی حاصل می گردد ؛ به همین علت به شما عزیزان توصیه می کنیم ، در رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر شده است ، بسیار دقت کرده و به هیچ عنوان ، سهل انگاری نکنید.  

 مراقبت های بعد از تزریق چربی چیست ؟

به علت زنده بودن بافت های تزریق شده در روش تزریق چربی و لزوم پیوند حداکثری ، اقدامات بعد از انجام این روش جوانسازی پوست از اهمیت فراوانی برخوردار هستند ؛ در ادامه شما را از باید و نبایدهای تزریق چربی آگاه نموده و به برخی از آن ها اشاره کرده ایم.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی

  • از ژل یخ به مدت 24 الی 48 ساعت بعد از انجام این روش در موضع مورد نظر به خصوص نواحی لب ها و زیر چشم استفاده کنید. توجه داشته باشید که این کار را باید هر ساعت یکبار به مدت 15 دقیقه انجام داد.

استفاده از ژل یخ با خنک کردن موضع، موجب کاهش سوخت و ساز سلولی شده و به این ترتیب باعث بهتر شدن روند پیوند و گرافت بافت های چربی شده و تا حدی از بروز کبودی جلوگیری می کند.

  • بهتر است که در 3 روز ابتدایی بعد از تزريق چربي ، زیر سر خود دو بالش قرار دهید با این کار ورم موجود تشدید نخواهد شد.
  • همچنین اطراف خود بالش گذاشته، این کار باعث می شود که بر روی صورت غلت نزنید.
  • بهتر است که به مدت 2 روز از دوش گرفتن بپرهزید و پس از آن نیز به نحوی استحمام کنید که کمترین فشار ممکن به مناطق تزریق شده وارد شود ، اجتناب از ماساژ دادن موضع در حین حمام کردن الزامی است.
  • وجود اندکی درد در نواحی تحت تزریق علی الخصوص به هنگام لمس این مواضع طبیعی بوده و پس از یک هفته تا 10 روز برطرف خواهد شد. با استراحت نمودن و استفاده از مسکن هایی که پزشک شما را مجاز به مصرف آن ها کرده است می توانید موجب تسکین درد شوید.

دیگر مراقبت های بعد از تزریق چربی :

  • سر خود را به صورت طولانی مدت به سمت پایین خم نکنید.
  • داروهای ضد التهاب ، آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد درد تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل و سروقت مصرف کنید.
  • از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید ، حمام کردن های طولانی و استفاده از فضاهای گرم ؛ همچون سونا بپرهیزید.
  • به علت وجود تورم بعد از تزریق ، ممکن است در چند هفته ابتدایی احساس کنید که صورت یا موضع تحت تزریق غیر قرینه شده است که طبیعی بوده و بعد از کاهش کامل تورم نتیجه نهایی مشخص خواهد شد.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 

بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم ؟

سبک غذایی صحیح پس از تزریق چربی ، علاوه بر کاهش اثرات منفی آن ؛ از جمله تورم ، قرمزی و از این قبیل موارد موجب افزایش مدت زمان ماندگاری آن نیز می شود ؛ به همین علت ، در ذیل به برخی از مهم ترین نکات غذایی پس از تزریق چربی ، اشاره کرده ایم ؛ با ما همراه باشید.

نوشیدن مایعات به اندازه کافی ، خصوصا در روزهای ابتدایی پس از تزریق چربی ( از جمله مایعات تاثیر گذار بر روی تورم و کبودی ، باید به آب آناناس و غیره اشاره کنیم. )

قرار دادن مواد عذایی مغذی ( غلات ، حبوبات ، منابع گیاهی و غیره ) در رژیم غذایی

مصرف روغن های ارگانیک ؛ از قبیل روغن زیتون ، روغن کنجد و غیره.

رژیم غذایی ناسالم یا غیراصولی پس از تزریق چربی که موجب افزایش یا کاهش وزن گردد ، از بین رفتن اثرات تزریق چربی را به همراه خواهد داشت ؛ بنابراین ، سبک زندگی صحیح و رژیم غذایی سالم را در پیش بگیرید.

دکتر رضا باقری در جلسه مشاوره ای که پیش از انجام تزریق چربی برای شما ترتیب خواهند داد تمامی این مراقبت ها را به طور کامل خدمتتان شرح می دهند.

پاسخ