ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم ، به حذف چربی ها و پوست اضافی شکم و کوچک شدن شکم منجر می شود و به طور کلی موجب افزایش اعتماد به نفس و بهبود ظاهر افراد می گردد. اگرچه یکی از راه های دستیابی به اندامی متناسب ، ورزش و رعایت رژیم غذایی است اما گاهی اوقات با این اقدامات نمی توان به هدف خود رسید. در چنین مواردی جراحی شکم می تواند همراه با ورزش و رعایت برنامه مناسب غذایی شما را در دستیابی به اهداف تان یاری رساند. شما عزیزان می توانید برای بهره مند شدن از بهترین و با کیفیت ترین خدمات به دکتر رضا باقری بهترین جراح عمومی در مشهد مراجعه کنید. ایشان برای آشنایی هر چه بیشتر شما مقاله پیش رو را تهیه نموده اند تا با روند جراحی  ، مزایا و معایب آن و همچنین نکات مراقبتی قبل و بعد از ان آشنا شوید تا انتخابی درست داشته باشید.

 

ابدومینوپلاستی

 

علل افتادگی شکم چیست ؟

افتادگی شکم فقط در افرادی که از اضافه وزن رنج می برند وجود ندارد بلکه افرادی که دارای وزن مناسب و تناسب اندام هستند نیز ممکن است با افتادگی و شل شدگی دیواره شکم مواجه باشند.

مهم ترین دلایل افتادگی شکم عبارت اند از :

 • افزایش سن
 • وراثت
 • بارداری
 • تغییرات وزن چشمگیر
 • اعمال جراحی قبلی

جراحی شکم و ویژگی های آن

ابدومینوپلاستی یا همان جراحی شکم ، یک فرایند جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل ظاهری شکم انجام می‌شود. عملیاتی که توسط یک جراح پلاستیک تخصصی در مشهد دکتر باقری باید انجام گیر تا نتایج عالی را با خود به همراه داشته باشد. ویژگی ‌های مشترک این عمل شامل پوسته‌کشی ، تنظیم چربی‌ ها و تقویت عضلات شکم می باشد. به عبارت دیگر، در این عمل چربی های اضافی در نواحی مختلفی از شکم برداشته شده و پوست اضافی بالای آن برداشته می‌شود. در نهایت ، عضلات شکم تنش می ‌یابند و شکم به ظاهری مسطح و تناسبی مثال زدنی و خارق العاده می رسد. بنابراین ، جراحی شکم به عنوان یک عمل جراحی جنجالی محسوب می‌شود. از یک طرف ، برخی افراد آن را به عنوان راه حل عالی برای بهبود و آرایش شکم خود می‌بینند. در هر صورت ، مهمترین موضوع برای تصمیم ‌گیری درباره ابدومینوپلاستی ، بررسی وضعیت فرد و مشاوره با پزشک متخصص است . تنها او می‌تواند با توجه به وضعیت شما ، نیازها و انتظارات تان را مورد بررسی قرار دهد.  در ادامه با ویژگی های این پروسه زیبایی بیشتر آشنا خواهیم شد.

بهبود شکل ظاهری بدن : زیبایی اندام یکی از دغدغه های اصلی بانوان می باشد ، که با جراحی ابدومینوپلاستی می توانند به ان دست یابند.

از بین برنده محل برش زایمان سزارین : بانوانی که تحت زایمان سزارین بوده اند ، با جراحی شکم می توانند علاوه بر کاهش حجم شکم برش های باقی مانده را به طور کامل بردارند و هر گونه پوست قدیمی را حذف کنند.

فتق : اگر به یکی از عارضه های فتق شکم مبتلا هستید باید بدانید که این پروسه زیبایی می تواند جنبه درمانی جهت بهبود  کاهش درد ناشی از فتق شکم داشته باشد.

کاهش فشار وارد شده به بدن : با برداشت پوست و چربی های اضافی و سفت شدن عضلات مرکزی شکم وضعیت ستون فقرات بهبود پیدا کرده و فشار از روی بدن زیبا جو برداشته می شود.

ابدومینوپلاستی در مشهد - دکتر باقری

 

چه افرادی می توانند عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند ؟

به طور کلی افراد در صورتی می توانند کاندید مناسبی برای انجام این عمل محسوب شوند که دارای شرایط ذیل باشند :

 • از لحاظ فیزیکی سالم باشند.
 • وزن آن ها حداقل طی 6 الی 12 ماه قبل به ثبات رسیده باشد ، چرا که علیرغم پایداری نتایج تامی تاک ، تغییرات قبل توجه وزن می تواند سبب از بین رفتن نتایج این جراحی می شود.
 • شاخص توده بدنی آن ها کمتر از 30 باشد.
 • طبق گفته های دکتر باقری بهترین جراح عمومی مشهد افرادی می توانند ابدومینوپلاستی را در مشهد یا دیگر شهر های ایران انجام دهند که انتظاراتی معقولانه و واقع بینانه از این عمل داشته باشند.
 • از فرم ظاهری شکم خود ناراضی باشند.
 • به دلیل حاملگی های متعدد ، پوست شکم آن ها دچار کشش و افتادگی شده باشد.
 • افرادی که به دلیل افزایش سن ، خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده اند.
 • بهترین دکتر جراحی عمومی و زیبایی شکم بیان می کنند افرادی که سیگاری نباشند و از هیچ گونه مواد مخدری استفاده نمی کنند بهترین گزینه برای انجام عمل ابدومینوپلاستی می باشند. 
 • افرادی که مکررا دچار چاقی و لاغری شده اند.

از آنجا که طی عمل تامی تاک عضلات راست شکم در کنار یکدیگر تثبیت می شوند ، توصیه می شود افرادی که قصد بارداری در آینده را دارند ؛ این عمل را به بعد از بارداری و تغییرات وزنی خود موکول نمایند ، زیرا بارداری و رشد جنین سبب می شود عضلات شکم که طی عمل جراحی ابدومینوپلاستی در کنار یکدیگر فیکس شده بودند از یکدیگر دور شوند و شکم مجددا به وضعیت سابق خود باز گردد.

 

ابدومینوپلاستی

 

آیا تام یتاک با ابدومینو پلاستی فرق دارد؟

خیر به طور کلی ابدو مینو پلاستی همان تامی تاک بوده و هردو یک روش برداشتن چربی و پوست های اضافه شکم گفته می شوند. البته که نام رایج و شناخته شده این عمل درعلم پزشکی Abdominoplasty بوده و تامی تاک نام محاوره ای است که افراد برای آن استفاده می کنند.

مزایای استفاده از ابدومنیو پلاستی چیست؟

ابدو مینو پلاستی یا جراحی شکم، به طور کلی به منظور تناسب اندام و به برداشتن پوست اضافه شکم مورد استفاده قرار میگیرد. اما این جراحی دارای مزایایی است که برخی از آنها شامل موارد زیر هستند:

 • کاهش درد کمر: پوست های شکم که در نتیجه لاغری یا پس از بارداری به وجود می آیند موجب افزایش وزن و در نتیجه آن کمر درد می شود.
 • تناسب اندام : کانتورینگ شکم و سفت شدن پوست آن اعتماد به نفس شما را بالا برده و ظاهری زیبا به شما هدیه می دهد
 • انگیزه: افرادی که تحت عمل ابدو مینو پلاستی یا جراحی شکم قرار می گیرندف انگیزه ای دوباره برای حفظ وزن و اندام ایده آل پیدا کرده و همین موضوع مجب سلامتی و تناسب اندام انها می شود
 • خطر ابتلا به بیماری: با از بین رفتن چربی ها و پوست های دور شکم خطر ابتلا به انواع بیماری ها از بین خواهد رفت

جراحی شکم یا ابدو مینو پلاستی به چه کسانی پیشنهاد نمی شود؟

به طور کلی انجام جراحی ابدومینو پلاستی یا تامی تاک به خانمهایی که قصد بارداری یا کاهش وزن زیاد در اینده را دارند توصیه نمی شود. از آنجایی که در دوران بارداری پوست شکم کشیده می شود؛ و امکان شل شدن آن بعد از بارداری وجود دارد شکم به حالت قبل از جراحی خود باز میگردد. یا همچنین کسانی که می خواهند وزن خود را پایین بیاورند ابتدا باید این کار را انجام داده و سپس عمل ابدو انجام دهند تا پوست شکم دچار افتادگی نشود.

 

آشنایی با پروسه ابدومینوپلاستی

به طور کلی عمل زیبایی شکم با توجه به شرح حال و وضعیت بیمار به سه روش و متد زیر قابل انجام می باشد. در ادامه این قسمت سعی شده به توضیح مختصر روش های جراحی زیبایی شکم پرداخته شود.

 • تامی تاک کلاسیک 

این روش برای خانم های مناسب و ایده آل می باشد که به تازگی زایمان داشته اند و پوست اضافی و افتادگی بسیار زیادی در زیر ناف خود دارند. همچنین استریا و چین و چروک های این ناحیه بسیار زیاد بوده که در این متد علاوه بر برداشتن پوست اضافه به وجود آمده بر اثر بارداری و زایمان که باز شده و نیاز به تقویت دارند بخیه زده شده و یک ناف جدید برای بیمار ایجاد می گردد. این برش ها به صورت افقی خواهند بود و در اغلب موارد به شکل قایقی در زیر شکم زده می شوند. از همین رو دنبال یک رد بخیه صاف و افقی بعد از انجام این پروسه نباشید.

 • مینی تامی تاک 

این تکنیک بیشتر برای زنانی که زایمان خود را به روش طبیعی انجام داده اند و عضلات شکم آن ها نیاز به تقویت ندارد ، استفاده می شود. همچنین تنها یک قسمت زیر ناف آن ها دارای پوستی اضافه و بد فرم می باشد. با استفاده از این تکنیک مقدار بسیار کمی از پوست اضافی زیر ناف بریده و بخیه زده می شود. در این تکنیک ناف قبلی برداشته یا جا به جا نمی گردد.

 • سوپر تامی تاک 

این کند برای کسانی مناسب می باشد که به دلیل پوست اضافی و افتادگی زیاد نیاز به یک برش تی (T) شکل که به صورت افقی و عمودی دارد که بر روی پوست زده می شود. در طی انجام این نوع روش ابدومینوپلاستی ، پوست هم از عرض و هم از ارتفاع برش داده می شود. بیشتر کسانی که کاهش وزن شدیدی داشتند نیاز به این تکنیک دارند.

 

ابدومینوپلاستی

 

آمادگی قبل از جراحی زیبایی شکم

 • از استعمال سیگار ، به مدت 6 هفته قبل از عمل خودداری نمایید.
 • از 2 هفته قبل از جراحی ابدومینوپلاستی ، از مصرف داروهای مسکن ؛ چون آسپرین و وارفارین و غیره که موجب اختلال در انعقاد خون می شوند ، پرهیز کنید.
 • بهترین دکتر جراحی عمومی در مشهد افراد قبل از انجام عمل تامی تاک ، توسط پزشک معالج از لحاظ ابتلا به عفونت ها مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت ابتلا توصیه های مراقبتی برای آن ها لحاظ می گردد ، چرا که ابتلا به عفونت ، حتی سرماخوردگی می تواند سبب به تاخیر افتادن زمان جراحی شود.
 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی در مشهد دکتر رضا باقری توصیه می کنند در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید یا سابقه پزشکی دارید ؛ حتما این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید.
 • فرد باید قبل از انجام عمل تامی تاک ، از قرار گیری پوست خود خصوصا پوست شکم ، به مدت طولانی در معرض نور آفتاب خودداری کند و از رژیم های فشرده و سخت غذایی نیز اجتناب نماید ، زیرا رعایت این موارد می تواند منجر به تسریع روند ترمیم پوست پس از جراحی شود.

مراقبت های بعد از تامی تاک

 • گرچه ورزش موجب تسریع فرآیند ترمیم پوست و کاهش تورم می شود ، اما توصیه می شود بیماران پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی تا زمان بازگشت به وضعیت طبیعی خود از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایند.
 • در ارتباط با جای بخیه و اسکار ناشی از عمل ، نیز باید گفت که پس از گذشت 9 الی 12 ماه به تدریج کمرنگ می شوند.
 • بهترین دکتر جراحی زیبایی شکم توصیه می کنند بهتر است افراد در دوران نقاهت ، لباس های گشاد و دکمه دار به تن کنند تا در هنگام تعویض پانسمان ، دچار مشکل نشوند.
 • مسافرت هوایی ، تا چند هفته پس از عمل جراحی ، ممنوع می باشد.

 

ابدومینوپلاستی

 

فعالیت و ورزش سنگین

بسیاری از افراد زیباجو ، در این باره سوال دارند که آیا بعد از عمل ابدومینوپلاستی ، می توانند همانند قبل ورزش کنند یا به سرکار بازگردند ؟ در ادامه ، به این پرسش پاسخ داده ایم ؛ با ما همراه باشید.

پزشک به افراد در دوران نقاهت عمل جراحی زیبایی شکم ، توصیه به استراحت مطلق نمی کند ؛ بلکه به آن ها تاکید می کند ، به آرامی راه بروند ؛ اما در رابطه با بازگشت به سرکار ، باید ذکر شود بیماران پس از اتمام دوران نقاهت عمل جراحی ابدومینوپلاستی در مشهد یا دیگر شهر های ایران ، می توانند به سرکار بازگشته و همچنین ، به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ اما آن ها همچنان ، باید از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین اجتناب نمایند.

استفاده از گن بعد از عمل تامی تاک

استفاده از گن بعد از عمل تامی تاک ، به منظور دریافت نتایج مطلوب از این جراحی ، الزامی می باشد ؛ چرا که ، پوشیدن گن موجب ایجاد فشار یکنواخت و مداوم به شکم ، شده و بدین ترتیب ، موجب تسریع در روند سفت و یکدست شدن پوست شکم می گردد. باید ذکر کرد ؛ پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و بر روی نتایج دریافتی از آن ، تاثیر گذار است ؛ بنابراین ، به هیچ عنوان در این باره ، سهل انگاری نکنید.

 

ابدومینوپلاستی

 

نحوه خوابیدن بعد از عمل جراحی زیبایی شکم 

به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به ناحیه شکم ، بهتر است بیماران از خوابیدن بر روی آن پرهیز کرده و به طور طاق باز بخوابند ؛ یکی از عواملی که تاثیر به سزایی در کاهش تورم ناشی از ابدومینوپلاستی دارد ، قرار گرفتن سر در نقطه ای بالاتر از بدن می باشد ؛ به همین علت توصیه می شود آن ها در حین استراحت و خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

ورم بعد از عمل

بروز تورم و ترشحات پس از انجام عمل جراحی زیبایی شکم ، مسئله ای عادی و طبیعی بوده که در تمامی بیماران رخ داده و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف می شود ؛ لازم به تذکر است که با انجام مراقبت های مورد نیاز ، می توان به روند بهبودی تورم ناشی از عمل تامی تاک تسریع بخشید.

 

ابدومینوپلاستی

 

آیا نتیجه عمل ابدومینوپلاستی برگشت پذیر است ؟

خیر ؛ به دلیل عدم تکثیر سلول های چربی پس از دوران بلوغ ، به جرات می توان گفت که نتایج این جراحی در صورت ثبات وزن بیمار به هیچ عنوان بازگشت پذیر نمی باشد.

میزان درد ناشی از عمل جراحی زیبایی شکم

آستانه تحمل درد در افراد ، بسیار متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی درد ناشی از عمل تامی تاک ، در روزهای ابتدائی پس از عمل شدید بوده و عضلانی و عمیق می باشد ، که می توان با مصرف مسکن سبب کاهش میزان آن تا حد قابل توجهی شد.

 

عوارض ابدومینوپلاستی چیست ؟

در حالت کلی عمل جراحی تامی تاک ، روشی ایمن جهت رفع چربی و پوست اضافی شکم می باشد ؛ اما در حالت کلی امکان بروز عوارضی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، وجود خواهد داشت.

 1. بروز عوارض در اثر بیهوشی
 2. اختلالات حسی همانند بی حسی ، کم حسی و پر حسی
 3. اخلال در روند ترمیم بخیه ها
 4. خونریزی شدید
 5. عفونت
 6. ترشحات خونی / لمفاوی
 7. عدم خونرسائی به پوست ناحیه شکم

 

ابدومینوپلاستی

 

هزینه عمل ابدومینوپلاستی 1402 در مشهد

هزینه عمل جراحی زیبایی شکم یکی از مهم ترین عوامل در تصمیم گیری افراد نسبت به انجام عمل تامی تاک می باشد.  همانطور که می دانید هزینه عمل های جراحی سالانه در حال افزایش می  باشد ، هزینه عمل ابدو مینوپلاستی در سال 1402 نیز با تغییرات بسیار زیادی رو به رو بوده است. تغییر قیمت این عمل برای پزشکان مختلف متفاوت است اما همه آن ها در یک محدوده مشخص هستند و تفاوت بسیار زیادی با یک دیگر ندارند. از همین رو نمی توان هزینه ثابتی را برای این پروسه در نظر گرفت. در صورتی که قصد انجام این عمل جراحی را دارید برای اطلاع از هزینه نهایی آن بهتر است ابتدا به بهترین جراح ابدومینوپلاستی مشهد دکتر باقری یا شهر محل سکونت خود مراجعه کنید تا پس از انجام بررسی های لازم هزینه این عمل در سال 1402 بر اساس شرایط شما مشخص می شود.

 

ابدومینوپلاستی

 

عوامل موثر بر هزینه 

عوامل بسیار زیادی بر روی افزایش یا کاهش هزینه های عمل جراحی ابدومینوپلاستی تاثیر گذار هستند که هر کدام از آن ها دارای درجات متفاوتی هستند و می توانند بر روی هزینه نهایی تاثیر بگذارند. در ادامه عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت عمل ابدومينوپلاستي را بیان خواهیم کرد:

 • مهارت جراح برای انجام عمل زیبایی شکم
 • هزینه مرکز درمانی و کادر درمان آن
 • مدت زمان انجام عمل
 • حجم چربی های شکم و میزان افتادگی پوست
 • شهری که عمل جراحی ابدومینوپلاستی در آن انجام می شود.
 • هزینه دارو ، لباس و غیره

لازم به ذکر است که علاوه بر موارد ذکر شده در فوق ، هزینه های دیگری نیز همانند هزینه رفت و آمد ، دارو های مصرفی ، گن مورد استفاده در زمان نقاهت و غیره نیز باید در نظر داشت.

پاسخ