تزریق چربی

تزریق چربی ، یک روش جوانسازی پوست است که طی آن ، از چربی بدن خود فرد به منظور پر کردن نواحی مختلف بدن ؛ نظیر گونه ، چانه و غیره استفاده می شود. دکتر رضا باقری بهترین متخصص جراحی عمومی و زیبایی در مشهد با تکیه بر دانش و توانایی های خود قادر است با انجام این روش جوانسازی زیبایی و جوانی را به پوست شما بازگردانند. 

تزریق چربی

پیوند چربی در مشهد تحت نظر دکتر باقری

از علائم و نشانه های بروز پیری در افراد ، باید به کاهش حجم و استخوانی شدن صورت اشاره کرد ؛ این امر ، منجر به پدید آمدن و افزایش عمق چین و چروک های صورت نیز می شود ؛ با توجه به خاصیت پر کنندگی این روش ، با انجام آن ، می توان این مشکل را بر طرف کرده و سبب جوان تر به نظر رسیدن چهره شد. از آنجایی که، با بافت بدن سازگار بوده و در صورت دقت در رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی هیچ گونه عوارضی در پی نخواهد داشت.

کاربرد جوانسازی پوست با انتقال چربی

 1. می توان به کمک آن ، اقدام به جوانسازی دست ها کرد.
 2. به منظور برجسته سازی گونه ، لب و چانه می توان از آن استفاده کرد.
 3. از تزریق چربی ، می توان برای برجسته سازی باسن استفاده نمود.
 4.  برای افزایش سایز و ترمیم سینه ها ، گزینه مناسبی می باشد.
 5. به کمک این تکنیک ، می توان جای سوختگی و اسکار ناشی از زخم را رفع کرد.
 6. جهت پر کردن نواحی فرو رفته و لاغر صورت ؛ از قبیل زیر چشم و گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اقدامات قبل از جوانسازی با انتقال چربی

 • متقاضی از دو هفته قبل ، هیچ گونه خدمات دندانپزشکی انجام ندهد.
 • بیمار باید در روزی که جهت تزريق مراجعه می کند ، از داشتن آرایش خودداری نماید.
 • مصرف الکل و سیگار از یک هفته قبل از تزریق چربی در مشهد و دیگر شهر های ایران ، ممنوع می باشد.
 • متقاضیان ، باید مصرف داروهای رقیق کننده خون ؛ نظیر آسپرین و وارفارین را از یک هفته قبل از تزریق قطع کند.

کدام یک از اندام ها جهت برداشت چربی مناسب تر هستند ؟

طی فرآیند تزریق چربی ، پزشک متخصص اقدام به برداشت چربی از نواحی ای از بدن می نماید که با رعایت صحیح برنامه غذایی نیز حجم چربی آن نواحی کاهش نیافته باشد.

این نواحی عبارتند از :

 1. زیر شکم
 2. پهلوها
 3. بخش خارجی ران
 4. باسن
 5. و غیره 

برای دست یابی به نتیجه عالی به چند جلسه تزریق چربی نیاز است ؟

مقدار تزریق و تعداد جلسات مورد نیاز در هر فردی متفاوت است. همچنین محل تزریق نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده ، چرا که تزریق در نواحی از صورت تنها با یک بار پیوند چربی سبب دست یابی به نتیجه نهایی می شود ، در صورتی که در نواحی همچون باسن و سینه ممکن است به جلسات دیگری نیز نیاز داشته باشد. اما به طور کلی اکثر زیبا جویان با یک بار پیوند چربی به نتیجه مد نظر خود دست می یابند.

سن مناسب برای تزریق چربی

با وجود آن که این تکنیک دارای محدودیت سنی نمی باشد ، اما از جانب پزشک توصیه می شود زیبا جویان بالای 18 سال برای تزریق اقدام کنند.  چرا که اثرات پیری و عدم شادابی پوست با گذشت بازه زمانی طولانی نمایان می شود و بهتر است افراد برای بازگرداندن شادابی و فرم مورد نظر اندام خود برای تزریق مراجعه کنند ، چراکه تزریق بی دلیل و بدون توجه به سن می تواند نتایج مطلوبی را به همراه نداشته باشد. جالب است بدانید که تزریق چربی در نواحی مختلفی از بدن دارای محدودیت سنی می باشد که لازم است افراد به ان توجه کنند. برای مثال پیوند چربی در نواحی مختلفی از صورت تنها در بازه 18 الی 80 سالگی مناسب است و تزریق در باسن و سینه از 18 سال به بالا بدون محدو.دیت سنی انجام خواهد شد. اما برای تزریق چربی به پشت دست پزشک توصیه می کند افراد بالای 40 سال برای انجام آن اقدام نمایند. در هر صورت با مراجعه حضوری پزشک بهترین سن را برای انجام این تکنیک جوانسازی پیشنهاد خواهد کرد.

 

تزریق چربی

 

آیا انتقال چربی درد دارد ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح است این است که انجام این تکنیک جوانسازی دردناک است؟ پاسخ دکتر رضا باقری به این سوال خیر است ! به طور کلی تزريق چربي درد زیادی ندارد ؛ البته ، لازم به ذکر است که بیمار ممکن است در حین تزریق ، سوزش جزئی و خفیف احساس نماید.

اقدامات بعد از تزریق چربی

 • جهت رفع سریع تر تورم ، از مصرف زیاد نمک اجتناب نمایید.
 •  از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم تابش آفتاب پرهیز کنید.
 • تا 3 هفته از قرار گرفتن در زیر دوش آب گرم و رفتن به سونا خودداری نمایید.
 • اندامی که از آن چربی برداشت شده را با باند کشی یا گن مخصوص بپوشانید.
 • بروز تورم و کبودی در موضع برداشت یا محل تزریق امری طبیعی است و طی چند روز مرتفع می گردد.
 • به مدت 7 الی 10 روز ، از فشار وارد آوردن یا ماساژ دادن موضعی که چربی به آن تزریق شده ، خودداری نمایید.
 • طی روزهای ابتدایی پس از تزريق چربي ، انجام فعالیت های سنگین ممنوع است ؛ اما پیاده روی آهسته و انجام امور روزمره مانعی ندارد.
 • طبق گفته های بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد در هفته های اول پس از این فرایند در زمان استراحت و خواب به کمک چند بالش سر تان را بالاتر از حد معمول قرار دهید.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است ؟

عموما پس از انجام تزریق ، مقداری از چربی تزریق شده در بازه زمانی حدودا یک ماهه به بدن فرد جذب می شود ؛ البته توجه داشته باشید که میزان این چربی جذب شونده در هر فرد ، متفاوت است. تمایل به دستیابی به نتایج دائمی از این متد ، نیازمند تکرار تعداد دفعات انجام آن است. 

آیا پس از برداشت چربی ، محل برش بر روی پوست باقی می ماند ؟

یکی از مهم ترین و پر تکرار ترین سوالاتی که افراد از پزشک خود می پرسند این است که آیا بعد از این عمل بر روی پوست جای زخم یا اسکار به وجود می آید یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تزریق چربی موجب به وجود آمدن زخم یا اسکار نخواهد شد؛ ولی در مرحله به دست آوردن چربی ، چون برای انجام لیپوساکشن برش کوچکی بر روی پوست ایجاد می شود ممکن است موجب به وجود آمدن اسکار شود.

مزایای تزریق چربی

 1. به علت استفاده از چربی های بدن خود بیمار در این روش ، احتمال بروز حساسیت در افراد وجود ندارد.  
 2. این روش از جوانسازی صورت ، ایمن است.
 3. نتایج به دست آمده از این روش ، طبیعی است.
 4. مدت زمان ماندگاری آن طولانی می باشد.

 

تزریق چربی

 

عوارض انتقال چربی

همانگونه که گفته شد تزریق چربی ، روشی ایمن و بدون خطر می باشد و در صورتی که توسط پزشک ماهر و چیره دست انجام گیرد ؛ منجر به بروز هیچ گونه عوارض در افراد نمی گردد ؛ اما در غیر این صورت ، احتمال بروز خطراتی ؛ همانند عفونت ، آسیب دیدگی ساختارهای عمقی پوست ، عدم دستیابی به نتایج مطلوب و از این قبیل موارد وجود دارد. لازم به ذکر است که بروز تورم و کبودی پس از آن ، مسئله ای طبیعی است که به تدریج بر طرف می گردد.

مراحل تزریق چربی

برای انجام این پروسه ابتدا نیاز ایت تا چربی از مناطق مختلف بدن با استفاده از روش لیپوساکشن استخراج شود. سپس چربی استخراج شده استریل و عاری از هر گونه ماده اضافه خواهد شد. پس از آن پزشک با استفاده از سرنگ های مخصوص چربی را به محل مورد نظر تزریق خواهد کرد. در ادامه می خواهیم به طور کامل مراحل انجام این فرایند را بیان نمایم:

 • استخراج چربی

طبق گفته دکتر باقری بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد پیش از انجام هر کاری ابتدا پزشک مناطق استخراج چربی را تعیین نموده و سپس با استفاده از دارو های بی حسی موضوعی، ناحیه مورد نظر را بی حس می نماید. بعد از آن برای استخراج چربی با استفاده از دستگاه لیپوساکشن، بر روی پوست یک برش کوچک ایجاد خواهد کرد.

 • خالص سازی

چربی به دست آمده در یک دستگاه مخصوص به نام سانتریفیوز قرار می گیرد، این دستگاه قادر است تا ناحالصی های موجود در چربی را جدا کند. پس از آن چربی های خالص و عاری از مواد اضافی در سرنگ های مخصوص قرار می گیرد.

 • جایگذاری

جایگذاری یا تزریق چربی اخرین مرحله است. در این بخش ابتدا پزشک محل های که نیاز به دریافت چربی دارند را مشخص و بی حس می نماید و سپس تزریق را انجام می دهد. در این مرحله مرحله ممکن است از متد ها و روش های جراحی مختلفی استفاده شود. معمولا سوزن تزریق چند بار به پوست وارد و خارج می شود.

دوره نقاهت بعد از پیوند چربی

مدت زمان دوره نقاهت این تکنیک جوانسازی ، طولانی نبوده و افراد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام آن می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

هزینه تزریق چربی در مشهد تحت نظر دکتر رضا باقری

هزینه انتقال چربی بدن به دیگر نواحی برای افزایش زیبایی و شادابی پوست ، پس از انجام معاینات مورد نیاز مشخص می گردد ؛ از این رو نیازمند مراجعه به پزشک می باشد. اگر ساکن شهر زیبا و آرامش بخش مشهد هستید و قصد دارید تزریق چربی در مشهد انجام دهید می توانید به دکتر رضا باقری بهترین متخصص جراحی عمومی و زیبایی مشهد مراجعه کنید. 

پاسخ