پروتز سینه

برای بزرگ و خوش فرم کردن سینه ، باید جراحی پروتز سینه انجام داد که جزء جراحی های زیبایی پرطرفدار می باشد در این جراحی ایمپلنت ها را در عضلات و بافت سینه قرار می دهند. مدت زمان جراحی ایمپلنت سینه طولانی نبوده و حدودا 1 الی 2 ساعت زمان می برد. خانم های که خواهان انجام این عمل جراحی هستند می توانند با مراجعه به دکتر رضا باقری نسبت به انجام  ایمپلنت سینه اقدام نمایند. ایشان با تکیه بر دانش ، مهارت و تجربه خود قادرند به خوبی این پروسه جراحی را انجام دهند. شما عزیزان می توانید برای مشاهده نمونه کار های ایشان به گالری تصاویر سایت یا صفحه رسمی اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. 

 

پروتز سینه

 

مراحل جراحی پروتز سینه

برای انجام این جراحی ابتدا بهترین جراح سینه در مشهد دکتر باقری می تواند بر روی یکی از نواحی دور هاله سینه ، زیر سینه یا زیر بغل برش ایجاد نماید تا پروتز ها را از این طریق وارد سینه کند و بعد از قرار گرفتن آن در جای مناسب محل برش ها را بخیه می زند. عوامل زیادی مانند بافت سینه ، ابعاد سینه ، ویژگی های بدن بیمار و غیره بر روی نوع و سایز پروتز های  سینه انتخابی بستگی دارد و این موضوع تنها طبق سلیقه بیمار نیست. در جلسه مشاوره بین بیمار و جراح تمامی این موارد مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع پروتز سینه

پروتز ها دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه این مقاله می خواهیم در رابطه با آن ها مطالبی را بیان کنیم: 

 • نوع گرد این نوع پروتز ها شبیه به نیم کره می باشند که می توانند دارای برجستگی زیاد ، کم و متوسط باشند. قرار دادن این نوع پروتز در سینه نسبت به پروتز قطره اشکی بسیار راحت تر می باشد. از بهترین ویژگی های این نوع پروتز ، این است که اگر پروتز گرد در سینه دچار چرخش شود باعث بدشکلی سینه نمی شود.

کاندیدهای مناسب برای استفاده از پروتز گرد :

 1. افرادی که دوست دارند ، سینه آن ها دارای برجستگی زیادی باشد.
 2. کسانی که بافت سینه آن ها نرم است.
 3. اشخاصی که ظاهر اولیه سینه آن ها خوب بوده باشد.
 •  قطره اشکی یا آناتومیکال

استفاده از این نوع پروتز سینه باعث می شود ، سینه حالتی طبیعی به خود بگیرد. شکل ظاهری این پروتزها به گونه ای است که قسمت بالای سینه نسبت به قسمت پایینی آن مسطح تر است.

کاندیدای مناسب برای استفاده از پروتز قطره اشکی :

 1. افرادی که دوست دارند بعد از جراحی ، سینه آن ها طبیعی به نظر برسد.
 2. کسانی که بافت سینه آن ها کم می باشد.
 3. اشخاصی که دارای سینه هایی تخت می باشند.
 4. بیمارانی که پستان آن ها تقارن ندارد. 
 • پاستیل خرسی یا Gummy Bear Breast Implants

دکتر باقری بهترین جراح سینه مشهد دکتر رضا باقری در این رابطه می فرمایند یکی دیگر از انواع پروتز سینه نوع پاستیل خرسی می باشد که دارای فرمی پایدار است. این نوع ایمپلنت ها به دلیل توانایی در بازیابی و حفظ شکل حتی در زمانی که صدف ایمپلنت شکسته شده باشد به این اسم نامیده شده است. ژل های سلیکون در داخل این نوع ایمپلنت در مقایسه با ایمپلنت های سلیکونی قدیمی تر ، کمی غلیظ تر می باشد. اما می توانیم بگویم این مدل در مقایسه با مدل های قدیمی خود بسیار محکم تر و انعطاف پذیر تر می باشد. این نوع پروتز در قسمت تحتانی کمی برجسته تر بوده و چه به سمت بالا می رود نازک تر خواهد شد. این مدل اگر دچار چرخش شود شکل ظاهری سینه را مختل و بد فرم کرده و روند مجزایی برای درمان آن مورد نیاز می باشد. برای جایگذاری پروتز سینه پاستیل خرسی  بهترین جراح سینه مشهد و دیگر شهر های ایران برش بسیار بزرگی را بر روی پوست پستان ایجاد می کند.

 

پروتز سینه

 

جنس پروتز سینه

پروتزهای سینه از نظر جنس به دو دسته  سالینی ( آب نمکی ) و  سیلیکونی ( ژلی ) تقسیم می شوند که انتخاب هر یک از این ها بستگی به انتخاب جراح و بدن بیمار دارد.

 • نوع سالینی

مواد تشکیل دهنده پروتز سالینی آب نمک استریل شده می باشد ؛ به همین دلیل به این نوع پروتزها ، پروتز آب نمکی نیز گفته می شود. معمولا از این پروتز برای انجام جراحی پروتز سینه در افراد بالای 18 سال استفاده می شود.

مزایای ایمپلنت سالینی

 • این نوع پروتز سفت تر از دیگر نوع آن می باشد.
 • غیرقابل نفوذ است.
 • ارزان تر از دیگر پروتزها است.
 • برای قرار دادن این پروتز برش کوچکی ایجاد می شود.

معایب ایمپلنت سالینی

 • ظاهری غیرطبیعی به سینه می دهد.
 • احتمال خالی شدن مایع موجود در آن وجود دارد.

انتخاب این نوع پروتز به ویژگی های جسمانی شما و نظر پزشک شما بستگی دارد. 

 • نوع سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونی از ژل تشکیل شده است به همین دلیل نام دیگر این نوع پروتز ، پروتز ژلی می باشد. این پروتز مناسب برای اشخاص بالای 22 سال می باشد.

مزایای پروتز سیلیکونی

 • طبیعی به نظر می رسد.
 • مایع آن خود به خود خالی نمی شود.

معایب پروتز سیلیکونی

 • نسبت به دیگر پروتزها گران تر است.
 • برش ایجاد شده در آن نسبت به پروتز سالینی بزرگتر است.

اما به طور کلی امروزه استفاده از پروتز سینه سیلیکونی بسیار رواج یافته است ، چرا که این نوع از پروتزها با بافت بدن سازگار بوده و عوارضی برای بدن ایجاد نمی کنند. 

 

 

 • پروتز های ترکیبی

طبق گفته های بهترین جراح سینه مشهد دکتر باقری این نوع پروتز همانطور که از نامش پیداست از دو جنس سالین و سیلیکونی تشکیل شده است. قسمت سالین یا آب نمکی این مدل به پزشک اجازه می دهد تا بتواند سایز سینه را به صورت تدریجی افزایش دهد.

کاندیدای مناسب برای استفاده از پروتز های ترکیبی :

شاید برای شما نیز جای سوال باشد که پروتز سینه ترکیبی برای چه کسانی مناسب می باشد؟ در پاسخ باید بگویم برخی از زنان دوست دارند سینه های بزرگی داشته باشند ، اما بافت سینه و نبود فضای کافی به آن ها اجازه نمی دهد که یک باره یک پروتز با اندازه بزرگ را استفاده نمایید. در این حالت جراح به آن ها نوع ترکیبی را پیشنهاد می دهد. پر کردن سینه با استفاده از این نوع پروتز در فواصل زمانی معین و مناسب باعث می شود بافت سینه به مرور زمان جا باز کند و فضای کافی برای قرار دادن پروتز های بزرگتر به وجود آید.

مزایا و معایب پروتز ترکیبی

از آن جایی که پروتز سینه ترکیبی می باشد ، مزایا و معایب هر دو پروتز های سالینی و سیلیکونی را دارا می باشد.

پروتز زیر عضله یا روی عضله کدام بهتر است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در رابطه با ایمپلنت های سینه از جراحان سینه پرسیده می شود این است که پروتز زیر عضله یا روی عضله به چه معنا است و کدام یک بهتر می باشد؟ به طور کلی در پاسخ به این سوال می توانیم بگویم اگر قطر بافت سینه در بخش های فوقانی آن بیشتر از 2.5 سانتی متر باشد ، پزشک یا جراح پروتز سینه در مشهد دکتر رضا باقری ، برای کار گذاری پروتز ها در سینه معمولا از روش زیر عضله استفاده می کند. اما چنانچه قطر بافت سینه در این ناحیه کمتر از این مقدار باشد ، به این ترتیب نیاز است تا پروتز زیر عضله پکتورایس ماژور قرار داده شود. هر کدام یک از آن ها مزایا و معایب مختص به خود را دارند و در شرایط منحصر به فردی مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو انتخاب اینکه کدام یک از روش های فوق مناسب شما می باشد بر عهده پزشک بوده و او نیز بر اساس شرایط شما تصمیم خواهد گرفت. از همین رو نمی توان گفت کدام یک از دیگر برتری دارد. لازم به ذکر است که صرفا قطر بافت سینه در قسمت های فوقانی تعیین کننده این است که پروتز در بالا یا پایین سینه قرار بیرد.

بهترین روش قرار دهی ایمپلنت در پستان

به طور کلی می توان گفت محل قرار گیری پروتز سینه شامل سه ناحیه اصلی ، زیر بافت غددی و روی عضله پکتورال ، زیر عضله و زیر فاشیای عضله و روی عضله پکتورال می باشد. اما از لحاظ تئوری قرار گیری پروتز های پستان در زیر بافت غددی می تواند بهترین روش پروتز گذای باشد ، چرا که در چنین روشی ، حالت سینه بهترین و زیباترین حالت را به خود خواهد گرفت.

آیا ماساژ بعد از جراحی پروتز سینه مانعی دارد ؟

انجام برخی از فعالیت ها همچون ماساژ یا حتی لمس سینه ها پس از جراحی ، می تواند در بهبود اسکار ها و برش های ایجاد شده کمک موثری کند. البته انجام این تکنیک و ماساژ به نوع پروتز به کار برده شده و همچنین نظر پزشک نیز بستگی دارد بنابراین برای انجام آن باید با جراح خود نیز مشورت کنید. هر چند برخی از جراحان با ماساژ سینه موافق نیستند ، اما برخی دیگر بر این باور هستند که ماساژ می تواند در کاهش محل زخم و نرم شدن سینه ها موثر باشد. همچنین از دیگر فواید ماساژ می توان به جلوگیری از ایجاد انقباض کپسولی سینه ها نیز اشاره کرد.

انجام ماموگرافی بعد از جراحی پروتز پستان مانعی دارد ؟

جالب است بدانید که نواحی از سینه که پروتز در آن محل قرار دارد ، در ماموگرافی قابل مشاهده نخواهد بود. علت ان نیز عدم عبور اشعه ایکس از پروتز های سالینی و سیلیکونی است ، که بالا و پایین بافت های سینه مشاهده نمی شود. همچنین لازم به ذکر بوده که انجام ماموگرافی در مراقبت های بعد از پروتز سینه ، هیچ گونه اختلالی به همراه نخواهد داشت و تنها برای دست یابی به یک نتیجه بهتر عکس های بیشتری از پستان ها تهیه خواهد شد.

پروتز سینه

 

ماندگاری پروتز سینه

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای خانم های که قصد دارند این عمل زیبایی را انجام دهند ؛ به وجود آید ، میزان ماندگاری آن می باشد. در پاسخ به آن ها باید بگویم که پروتز گذاشتن در سینه به صورت دائمی نبوده و باید پس از گذشت مدت زمان معینی تعویض شوند. بیشتر ایمپلنت ها دارای استاندارد گارانتی 10 ساله هستند و برای استفاده در یک دوره 10 ساله مناسب می باشند. با بالا رفتن سن ، بافت سینه از بین می رود به عبارتی دیگر حالت ارتجاعی آن به مرور زمان تحلیل می رود ، در این زمان برای ایمپلنت باید تعویض شود ، چرا که موارد گفته شده فوق موجب کاهش برجستگی سینه و در نتیجه افزایش شلی و افتادگی این اندام می شود. اما در طول این دوره ممکن است ایمپلنت مورد استفاده دچار پارگی یا انقباض کپسولی شود. که در این صورت باید افراد سریعا جهت تعویض پروتز به پزشک مراجعه کنند. در آخر باید بگویم که اگر قصد انجام پروتز سینه یا بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز های مصنوعی را دارید به خطر داشته باشید که در مراحل جراحی بعدی پزشک می تواند از همان جای زخم های قبلی استفاده نماید. بنابراین در انتخاب نوع پرش ابتدایی باید دقت بسیار زیادی داشته باشید.

پروتز دائمي سينه

یکی از درخواست های پر تکرار در زمینه ایمپلنت پستان در مشهد این است که جراح از پروتز های دائمی استفاده کند. در این رابطه باید بگویم که چیزی به عنوان پروتز های دائمی وجود ندارد و بعد از گذشت مدت زمانی نیاز است تا پروتز های را از سینه خارج کنید و مجددا از مدلی جدید تر استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که طبق یک قاعده کلی طول عمر این ایمپلنت ها 10 ساله بوده و این به این معنی است که فرقی ندارد که پروتز سینه سایز 85 است یا ایمپلنت 400 سی سی یا غیره ، تمامی این موارد بعد از 10 سال از جایگذاری در بافت پستان ، احتمال تعویض آن بیشتر می شود. به یاد داشته باشید که مواردی مانند بالا رفتن سن می تواند بر روی فرم سینه های شما تاثیر بگذارد که تغییر فرم آن ها نشان دهنده زمان تعویض پروتز های سینه است. شما با رعایت نکات مراقبتی در دوران بهبودی یا پس از آن می توانید تا حدودی عمر آن ها را افزایش دهید. به عنوان مثال بهترین جراح را انتخاب کنید ، از پروتز هایی با سایز و مدل مناسب انتخاب نمایید.

انواع مختلف پروتز سینه و حجم آن ها

پروتز پستان با حجم کم ( low profile ) : بهتر است بدانید که این نوع از پروتز ها با وجود عرض پایه زیاد ، برجستگی کمی را خواهند داشت. این نوع پروتز ها از پهلو صاف به نظر می رسند ، اما با این حال ظاهری کاملا طبیعی دارند.

پروتز پستان با برجستگی متوسط ( moderate profile ) : این دسته از پروتز های سینه ، قطر پایه کمتری دارند و بر خلاف پروتز های کم برجستگی بیشتری دارند. این نوع پروتز ها سبب ایجاد جلوه ای طبیعی خواهند شد که طرفداران بخصوص خود را دارند.

پروتز پستان برجسته ( high profile ) : این دسته از پروتز ها برجستگی بسیار زیادی خواهند داشت. با توجه به پهنای بلند آن ها برجستگی بسیار زیادی داشته ، که برخی از بانوان تمایل بکار گیری از آن ها را دارند.

آیا می دانید ماستوپکستی چیست ؟

اگر تمایل دارید تا با یک بار جراحی از مزایای لیفت سینه و افزایش حجم آن بهرمند شوید ، بهتر است از جراحی  لیفت و پروتز پستان همزمان بهره ببرید. در این تکنیک هر دو اقدامات زیبایی به طور همزمان انجام خواهد شد ، بدون آن که نیاز باشد تا بانوان دو بار تحت جراحی قرار گیرند. در واقع پزشک ابتدا پوست اضافه اطراف سینه را برداشته و به سمت بالا می کشید که سبب لیفت سینه و سفت شدن ، گرد تر شدن شکل ظاهری پستان ها خواهد شد. بعد از رفع افتادی سینه پزشک پروتز های مورد نظر را داخل بافت های سینه قرار تا حجم آن افزایش یابد. در واقع این پروسه از جمله تکنیک های بی نظیر بوده که همواره دارای نتایج بسیار عالی می باشد.

عوارض نامناسب بودن سایز پروتز سینه ها چیست ؟

در صورتی که بستر پروتز گزاری پذیرش پروتز های بزرگ را نداشته باشد ، عوارضی در پی خواهد داشت ، در نتیجه توجه کافی را در انتخاب سایز پروتز های خود داشته باشید و به توصیه های پزشک در این رابطه توجه کنید.

آتروفی نسج پستان : بکارگیری از پروتز های بسیار بزرگ سبب وارد کردن فشار به نسج پستان و در نهایت آرتروفی یا از بین رفتن نسج خواهد شد.

چین و چروک های روی سینه : بزرگی پروتز ها سبب ایجاد چین و چروک بر روی بافت سینه شده ، که این چین ها بر روی سینه نمایان و قابل لمس خواهند بود.

افتادگی سینه : پروتز سینه بزرگ در پوست های شل به معنای ایجاد یک پتوز و افتادگی در بافت های سینه می باشد.

فیلم جراحی پروتز سینه در مشهد توسط دکتر باقری
 

 

آیا پروتز سینه منجر به کاهش میزان تحریک پذیری نوک پستان می شود؟

عمل بزرگ کردن پستان با پروتز ، در تغییر حس و تحریک پذیری نقاط مختلف آن هیچ دخالتی ندارد و تنها این امکان وجود دارد که در دوران بهبودی برای مدت زمان کوتاهی آن ناحیه بی حس باشد که بعد از بهبودی کامل برطرف می گردد.

بهترین مارک ایمپلنت پستان چسیت؟

خوشبختانه انواع مختلفی از برند ها و مارک های پروتز سینه در بازار موجود می باشد که می توان گفت در این میان مارک منتور ساخت کشور آمریکا در حال حاضر یکی از بهترین و با کیفیت ترین برند های موجود در بازار می باشد.

مراقبت های بعد از پروتز پستان

 1. بروز تورم و کبودی پس از انجام جراحی  ، مسئله ای عادی و طبیعی بوده که در طی چند روز الی چند هفته برطرف می گردد.
 2. مصرف آب آناناس و آب کرفس ، تاثیر به سزایی در رفع تورم و کبودی ناشی از عمل پروتز دارد ؛ اما لازم به تذکر است افرادی می توانند این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند ، که فشار خون آن ها پایین نباشد.
 3. توصیه بهترین دکتر پروتز سینه مشهد به افرادی که عمل ایمپلنت گذاری و بزرگ کردن سینه را در مشهد انجام داده اند این است که تا مدتی باید از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایند.
 4. به منظور جلوگیری از بروز عوارض احتمالی ، به افراد توصیه می شود ، در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه ، از مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی که سبب بروز اختلال در انعقاد خون می شوند ، اجتناب کنند.

نحوه خوابیدن پس از درمان

طبق توصیه جراح سینه خوب دکتر رضا باقری در مشهد ، افرادی که جراحی سینه انجام داده اند ، باید تا مدتی از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود اجتناب کرده و طاق باز بخوابند. هم چنین توصیه می شود ، سر بیمار در وضعیتی بالاتر از بدن وی قرار گیرد.

فعالیت بعد از جراحی ایمپلنت سینه

طبق گفته دکتر باقری بهترین جراح پروتز سینه در مهشد ، معمولا کسانی که جاین پروسیجر را انجام داده اند ، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ، می توانند به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند ؛ اما لازم به ذکر می باشد که آن ها باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین ، خودداری کنند.

هزینه پروتز پستان 1400 و 1401 در مشهد

هزینه جراحی زیبایی سینه ، پس از مراجعه به جراح سینه و قرار گرفتن تحت معاینه مشخص می گردد ؛ بنابراین جهت آگاهی در رابطه با هزینه آن به پزشک مراجعه نمایید.

سوالات متداول پروتز سینه

 • از چه سنی می توان برای انجام کاشت ایمپلنت در پستان اقدام کرد؟

زمانی که فرد به سن 18 سالگی می رسد به طور کل در پایان مرحله بلوغ خود قرار دارد ، در چنین شرایطی اگر از فرم سینه های خود یا سایز آن ها رضایت نداشته باشند می توانند برای بزرگ کردن اندازه یا اصلاح فرم سینه خود اقدام به انجام این فرایند کنند.

 • آیا جای برش جراحی پروتز سینه باقی می ماند؟

همانطور که به تجربه بارها دیده‌ایم که حتی یک زخم کوچک در قسمتی از بدن، مدت‌ ها زمان می ‌برد تا به شکل طبیعی و عادی خود برگردد. بنابراین ، انتظار این که جای زخم ها بعد از جراحی سینه به سرعت از بین برود، انتظاری خلاف واقعیت است ، اگر انتظار دارید پس از عمل ، هیچ جای بخیه‌ ای باقی نماند و درست مثل روز اول ‌تان شده باشید ، انتظارتان دور از واقعیت خواهد بود ؛ چرا که قطعاً میزانی از جای بخیه در بدن شما باقی خواهد ماند ؛ هرچند شدت و میزان آن متفاوت خواهد بود. رعایت کردن نکات بهداشتی و مراقبت‌های لازم پس از جراحی تا احتمال باقی ماندن جای زخم ها بعد از جراحی سینه به حداقل می رسد. با توجه ویژه به نکات مراقبتی توصیه ‌شده توسط پزشک و انجام دادن دقیق آن ‌ها ، نگرانی در مورد جای بخیه عمل وجود نخواهد داشت و همچنین بعد از بهبود جای زخم پماد ترمیم کننده تجویز می شود.

 • کدام نوع پروتز سینه از نظر کیفیت و دوام خوب است؟

در انتخاب برند مناسب پروتز پستان باید از پزشک متخصص خودشون مشاوره بگیرند ، امروزه شرکت های مختلفی در حال تولید ایمپلنت سینه با ویژگی های متفاوتی هستند. برند منتور که آمریکایی هست اولین و بهترین برند هست که قیمتش خیلی بالاست و متاسفانه کم پیدا میشه تو بازار ، بعد از آن برند موتیوا، آریون(فرانسوی) و سیلیمد (برزیلی)خوب هستن و این سه برند آخرضمانت نامه هم دارند.

 • لیفت سینه بهتر است یا پروتز سینه ؟

شاید شما نیز بیشتر نام لیفت سینه را شنیده باشید و این سوال برایتان به وجود آمده باشد که لیفت سینه بهتر است یا کاشت پروتز ؟ در این خصوص باید بگویم که هر یک یک از این دو عمل جراحی زیبایی اهداف مختلفی را با خود به همراه دارند. به عنوان مثال لیفت یا بالا کشیدن سینه صرفا روشی است که برای برطرف کردن افتادگی سینه ها و جوان تر شدن ظاهر آن ها انجام می شود. در حالی که کاشت پروتز اغلب برای کسانی است که از سایز و فرم سینه های خود رضایت کافی ندارد ، مناسب است و می تواند نتایج مطلوب و ایده آلی را با خود به همراه داشته باشد. پس در نتیجه مقایسه این دو تکنیک چندان منطقی نمی باشد. برای درک بهتر این موضوع بهتر است به صورت جدا گانه در خصوص هر یک از این عمل های جراحی اطلاعات کافی به دست آورید.

 • آیا بعد از کاشت پروتز سینه در مشهد می توان با هواپیما سفر کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است ، چرا که هیچ محدودیتی بعد از انجام عمل جراحی برای مسافرت کردن با هواپیما وجود ندارد. تنها کافی است برای چند روز ابتدایی بعد از عمل از انجام این کار صرف نظر کنید ، بعد از بهبودی کامل می توانید با خیالی آُسوده و راحت با هواپیما سفر کنید.

 • آیا نتایج کاشت ایمپلنت سینه طبیعی به نظر می رسد؟

میزان رضایت مندی از نتیجه عمل جراحی پروتز بسیار بالا می باشد. هر چه سایز پروتز متناسب با اندازه سینه و اندام بیمار باشد ، نتیجه نهایی طبیعی تر خواهد بود. اما مسلما کسی که سینه کوچکی دارد و از سایز بزرگ پروتز استفاده کند ، نتایج طبیعی و زیبایی به دست نخواهد آورد. از نظر لمس چنانچه پروتز در زیر عضله قفسه سینه قرار بگیرد ، معمولا شخص اصلا آن را لمس نمی کند و سینه قوام و زیبایی طبیعی دارد.

 

پاسخ

تماس با دکتر