انواع پروتز سینه | مزایا ، ماندگاری

برای بزرگ و خوش فرم کردن سینه ، باید جراحی پروتز سینه انجام داد که جزء جراحی های زیبایی پرطرفدار می باشد. در این جراحی ، ایمپلنت ها را در عضلات و بافت سینه قرار می دهند. مدت زمان جراحی ایمپلنت سینه ، طولانی نبوده و حدودا 1 الی 2 ساعت زمان می برد. خانم هایی که خواهان انجام این عمل جراحی هستند می توانند با مراجعه به دکتر رضا باقری نسبت به انجام ایمپلنت سینه اقدام نمایند. ایشان با تکیه بر دانش ، مهارت و تجربه خود قادرند به خوبی این پروسه جراحی را انجام دهند. شما عزیزان می توانید برای مشاهده نمونه کار های ایشان به گالری تصاویر سایت یا صفحه رسمی اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. 

 

پروتز سینه

 

مراحل جراحی پروتز سینه

برای انجام این جراحی ، ابتدا پزشک  بر روی یکی از نواحی دور هاله سینه ، زیر سینه یا زیر بغل برش ایجاد نماید تا پروتز ها را از این طریق وارد سینه کند و بعد از قرار گرفتن آن ، در جای مناسب ، محل برش ها را بخیه می زند. عوامل زیادی مانند بافت سینه ، ابعاد سینه ، ویژگی های بدن بیمار و غیره بر روی نوع و سایز پروتز های سینه انتخابی بستگی دارد و این موضوع ، تنها طبق سلیقه بیمار نیست. در جلسه مشاوره بین بیمار و جراح تمامی این موارد مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع پروتز سینه

پروتز ها دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه این مقاله می خواهیم در رابطه با آن ها مطالبی را بیان کنیم : 

 • نوع گرد. این نوع پروتز ها شبیه به نیم کره می باشند که می توانند دارای برجستگی زیاد ، کم و متوسط باشند. قرار دادن این نوع پروتز در سینه ، نسبت به پروتز قطره اشکی ، بسیار راحت تر می باشد. از بهترین ویژگی های این نوع پروتز ، این است که اگر پروتز گرد در سینه دچار چرخش شود ، باعث بدشکلی سینه نمی شود.

کاندیدهای مناسب برای استفاده از پروتز گرد

 1. افرادی که دوست دارند ، سینه آن ها دارای برجستگی زیادی باشد.
 2. کسانی که بافت سینه آن ها نرم است.
 3. اشخاصی که ظاهر اولیه سینه آن ها خوب بوده باشد.
 •  قطره اشکی یا آناتومیکال

استفاده از این نوع پروتز سینه باعث می شود ، سینه حالتی طبیعی به خود بگیرد. شکل ظاهری این پروتزها ، به گونه ای است که قسمت بالای سینه نسبت به قسمت پایینی آن مسطح تر است.

کاندیدای مناسب برای استفاده از پروتز قطره اشکی

 1. افرادی که دوست دارند بعد از جراحی ، سینه آن ها طبیعی به نظر برسد.
 2. کسانی که بافت سینه آن ها کم می باشد.
 3. اشخاصی که دارای سینه هایی تخت می باشند.
 4. بیمارانی که پستان آن ها تقارن ندارد. 
 • پاستیل خرسی یا Gummy Bear Breast Implants

 بهترین جراح سینه مشهد ، دکتر رضا باقری ، در این رابطه می فرمایند یکی دیگر از انواع پروتز سینه نوع پاستیل خرسی می باشد که دارای فرمی پایدار است. این نوع ایمپلنت ها ، به دلیل توانایی در بازیابی و حفظ شکل ، حتی در زمانی که صدف ایمپلنت شکسته شده باشد ، به این اسم نامیده شده است. ژل های سلیکونی در داخل این نوع ایمپلنت در مقایسه با ایمپلنت های سلیکونی قدیمی تر ، کمی غلیظ تر می باشد. اما می توانیم بگویم این مدل در مقایسه با مدل های قدیمی خود ، بسیار محکم تر و انعطاف پذیر تر می باشد. این نوع پروتز ، در قسمت تحتانی کمی برجسته تر بوده و چه به سمت بالا می رود ، نازک تر خواهد شد. این مدل اگر دچار چرخش شود ، شکل ظاهری سینه را مختل و بد فرم کرده و روند مجزایی برای درمان آن مورد نیاز می باشد. برای جایگذاری پروتز سینه پاستیل خرسی ، بهترین جراح سینه مشهد و دیگر شهر های ایران ، برش بسیار بزرگی را بر روی پوست پستان ایجاد می کند.

 

پروتز سینه

 

جنس پروتز سینه از چیست ؟

پروتزهای سینه از نظر جنس به دو دسته سالینی ( آب نمکی ) و سیلیکونی ( ژلی ) تقسیم می شوند که انتخاب هر یک از این ها بستگی به انتخاب جراح و بدن بیمار دارد.

 • نوع سالینی

مواد تشکیل دهنده پروتز سالینی ، آب نمک استریل شده می باشد ؛ به همین دلیل به این نوع پروتزها ، پروتز آب نمکی نیز گفته می شود. معمولا از این پروتز برای انجام جراحی پروتز سینه در افراد بالای 18 سال استفاده می شود.

مزایای ایمپلنت سالینی

 • این نوع پروتز ، سفت تر از دیگر نوع آن می باشد.
 • غیرقابل نفوذ است.
 • ارزان تر از دیگر پروتزها است.
 • برای قرار دادن این پروتز ، برش کوچکی ایجاد می شود.

معایب ایمپلنت سالینی

 • ظاهری غیرطبیعی به سینه می دهد.
 • احتمال خالی شدن مایع موجود در آن وجود دارد.

انتخاب این نوع پروتز به ویژگی های جسمانی شما و نظر پزشک شما بستگی دارد. 

 • نوع سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونی از ژل تشکیل شده است ، به همین دلیل نام دیگر این نوع پروتز ، پروتز ژلی می باشد. این پروتز مناسب برای اشخاص بالای 22 سال می باشد.

مزایای پروتز سیلیکونی

 • طبیعی به نظر می رسد.
 • مایع آن خود به خود خالی نمی شود.

معایب پروتز سیلیکونی

 • نسبت به دیگر پروتزها گران تر است.
 • برش ایجاد شده در آن نسبت به پروتز سالینی بزرگتر است.

اما به طور کلی امروزه استفاده از پروتز سینه سیلیکونی بسیار رواج یافته است ، چرا که این نوع از پروتزها با بافت بدن سازگار بوده و عوارضی برای بدن ایجاد نمی کنند. 

 

 

 • پروتز های ترکیبی

طبق گفته های بهترین جراح سینه مشهد دکتر باقری ، این نوع پروتز همانطور که از نامش پیداست ، از دو جنس سالین و سیلیکونی تشکیل شده است. قسمت سالین یا آب نمکی این مدل ، به پزشک اجازه می دهد تا بتواند سایز سینه را به صورت تدریجی افزایش دهد.

کاندیدای مناسب برای استفاده از پروتز های ترکیبی 

شاید برای شما نیز جای سوال باشد که پروتز سینه ترکیبی برای چه کسانی مناسب می باشد؟ در پاسخ باید بگوییم برخی از زنان دوست دارند سینه های بزرگی داشته باشند ، اما بافت سینه و نبود فضای کافی به آن ها اجازه نمی دهد که یک باره یک پروتز با اندازه بزرگ را استفاده نمایید. در این حالت جراح به آن ها نوع ترکیبی را پیشنهاد می دهد. پر کردن سینه با استفاده از این نوع پروتز در فواصل زمانی معین و مناسب ، باعث می شود بافت سینه به مرور زمان جا باز کند و فضای کافی برای قرار دادن پروتز های بزرگتر به وجود آید.

مزایا و معایب پروتز ترکیبی

از آن جایی که پروتز سینه ترکیبی می باشد ، مزایا و معایب هر دو پروتز های سالینی و سیلیکونی را دارا می باشد.

انواع مختلف پروتز سینه و حجم آن ها

پروتز پستان با حجم کم ( low profile ) : بهتر است بدانید که این نوع از پروتز ها با وجود عرض پایه زیاد ، برجستگی کمی را خواهند داشت. این نوع پروتز ها از پهلو صاف به نظر می رسند ، اما با این حال ظاهری کاملا طبیعی دارند.

پروتز پستان با برجستگی متوسط ( moderate profile ) : این دسته از پروتز های سینه ، قطر پایه کمتری دارند و بر خلاف پروتز های کم برجستگی بیشتری دارند. این نوع پروتز ها ، سبب ایجاد جلوه ای طبیعی خواهند شد که طرفداران بخصوص خود را دارند.

پروتز پستان برجسته ( high profile ) : این دسته از پروتز ها برجستگی بسیار زیادی خواهند داشت. با توجه به پهنای بلند آن ها ، برجستگی بسیار زیادی داشته ، که برخی از بانوان تمایل بکار گیری از آن ها را دارند.

پروتز زیر عضله یا روی عضله کدام بهتر است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در رابطه با ایمپلنت های سینه از جراحان سینه پرسیده می شود این است که پروتز زیر عضله یا روی عضله به چه معنا است و کدام یک بهتر می باشد؟ به طور کلی ، در پاسخ به این سوال می توانیم بگوییم اگر قطر بافت سینه در بخش های فوقانی آن بیشتر از 2.5 سانتی متر باشد ، پزشک یا جراح پروتز سینه در مشهد دکتر رضا باقری ، برای کار گذاری پروتز ها در سینه ، معمولا از روش زیر عضله استفاده می کند. اما چنانچه قطر بافت سینه در این ناحیه کمتر از این مقدار باشد ، به این ترتیب نیاز است تا پروتز زیر عضله پکتورایس ماژور قرار داده شود. هر کدام یک از آن ها مزایا و معایب مختص به خود را دارند و در شرایط منحصر به فردی مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو ، انتخاب اینکه کدام یک از روش های فوق مناسب شما می باشد ، بر عهده پزشک بوده و او نیز بر اساس شرایط شما تصمیم خواهد گرفت. از همین رو نمی توان گفت کدام یک از دیگر برتری دارد. لازم به ذکر است که صرفا قطر بافت سینه در قسمت های فوقانی تعیین کننده این است که پروتز در بالا یا پایین سینه قرار بگیرد.

بهترین روش قرار دهی ایمپلنت در پستان

به طور کلی می توان گفت محل قرار گیری پروتز سینه شامل سه ناحیه اصلی ، زیر بافت غددی و روی عضله پکتورال ، زیر عضله و زیر فاشیای عضله و روی عضله پکتورال می باشد. اما از لحاظ تئوری قرار گیری پروتز های پستان در زیر بافت غددی می تواند بهترین روش پروتز گذای باشد ، چرا که در چنین روشی ، حالت سینه بهترین و زیباترین حالت را به خود خواهد گرفت.

ماندگاری پروتز سینه

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای خانم هایی که قصد دارند این عمل زیبایی را انجام دهند ؛ به وجود آید ، میزان ماندگاری آن می باشد. در پاسخ به آن ها باید بگوییم که پروتز گذاشتن در سینه ، به صورت دائمی نبوده و باید پس از گذشت مدت زمان معینی تعویض شوند. بیشتر ایمپلنت ها دارای استاندارد گارانتی 10 ساله هستند و برای استفاده در یک دوره 10 ساله مناسب می باشند. با بالا رفتن سن ، بافت سینه از بین می رود ؛ به عبارتی دیگر حالت ارتجاعی آن به مرور زمان تحلیل می رود ، در این زمان ایمپلنت باید تعویض شود ، چرا که موارد گفته شده فوق موجب کاهش برجستگی سینه و در نتیجه افزایش شلی و افتادگی این اندام می شود. اما در طول این دوره ممکن است ایمپلنت مورد استفاده دچار پارگی یا انقباض کپسولی شود که در این صورت باید افراد سریعا جهت تعویض پروتز به پزشک مراجعه کنند. در آخر باید بگوییم که اگر قصد انجام پروتز سینه یا بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز های مصنوعی را دارید به خاطر داشته باشید که در مراحل جراحی بعدی ، پزشک می تواند از همان جای زخم های قبلی استفاده نماید. 

پروتز دائمي سينه

یکی از درخواست های پر تکرار در زمینه ایمپلنت پستان در مشهد این است که جراح از پروتز های دائمی استفاده کند. در این رابطه باید بگوییم که چیزی به عنوان پروتز های دائمی وجود ندارد و بعد از گذشت مدت زمانی نیاز است تا پروتز ها را از سینه خارج کنید و مجددا از مدلی جدید تر استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که طبق یک قاعده کلی ، طول عمر این ایمپلنت ها 10 ساله بوده و این به این معنی است که فرقی ندارد که پروتز سینه سایز 85 است یا ایمپلنت 400 سی سی یا غیره ، تمامی این موارد بعد از 10 سال از جایگذاری در بافت پستان ، احتمال تعویض آن بیشتر می شود. به یاد داشته باشید که مواردی مانند بالا رفتن سن می تواند بر روی فرم سینه های شما تاثیر بگذارد که تغییر فرم آن ها نشان دهنده زمان تعویض پروتز های سینه است. شما با رعایت نکات مراقبتی در دوران بهبودی یا پس از آن می توانید تا حدودی عمر آن ها را افزایش دهید. به عنوان مثال بهترین جراح را انتخاب کنید ، از پروتز هایی با سایز و مدل مناسب انتخاب نمایید.

انجام ماموگرافی بعد از جراحی پروتز پستان مانعی دارد ؟

جالب است بدانید که نواحی از سینه که پروتز در آن محل قرار دارد ، در ماموگرافی قابل مشاهده نخواهد بود. علت ان نیز عدم عبور اشعه ایکس از پروتز های سالینی و سیلیکونی است ، که بالا و پایین بافت های سینه مشاهده نمی شود. همچنین لازم به ذکر بوده که انجام ماموگرافی در مراقبت های بعد از پروتز سینه ، هیچ گونه اختلالی به همراه نخواهد داشت و تنها برای دست یابی به یک نتیجه بهتر ، عکس های بیشتری از پستان ها تهیه خواهد شد.

دوران نقاهت بعد از پروتز سینه

بعد از جراحی سینه بیمار در همان روز ، طبق صلاحدید پزشک مرخص می شود. توجه داشته باشید ، یک نفر همراه داشته باشید که شما را تا منزل همراهی کند و در چند روز بعد از عمل ، سعی کنید تنها نمانید چون ممکن است هنوز درگیر عوارض بیهوشی باشید و نیاز به مراقبت دارید. همچنین تا 72 ساعت بعد از جراحی پروتز سینه ، سعی کنید کمی تحرک داشته باشید ، مثلاً راه بروید یا بنشینید تا مبادا دچار لختگی خون شوید. می توانید در منزل قدم بزنید و یادتان باشد حین قدم زدن ، بازوهای خود را حرکت ندهید و به دستانتان فشاری وارد نکنید. همچنین هنگامیکه می خواهید از روی صندلی ، مبل یا تخت بلند شوید ، از یک نفر برای این کار کمک بگیرید. در کل ، از 10 ماه تا یک سال طول می کشد تا به بهبودی کامل برسید و در این مدت باید نکات مراقبتی را رعایت کنید.

بارداری بعد از پروتز سینه

بارداری بعد از جراحی پروتز سینه به طور کلی ممنوع نیست ؛ اما دلایلی وجود دارد که بر اساس آن ها توصیه می ‌شود میان جراحی و بارداری فاصله‌ای وجود داشته باشد. برخی از این دلایل شامل موارد زیر هستند :

تغییرات ظاهری سینه ‌ها : بارداری می‌ تواند باعث تغییرات قابل توجهی در بافت و شکل سینه‌ ها شود. بافت سینه ‌ها در طول بارداری و شیردهی حجیم ‌تر و پرتر می‌ شود، و بعد از اتمام این دوره ممکن است پوست سینه ‌ها کشیده و شل شود. این تغییرات ، تأثیراتی بر ظاهر پروتز و سینه‌ها گذاشته و باعث افتادگی یا تغییر شکل آن‌ها می شود.

بهبودی کامل از جراحی : برای بهبودی کامل در جراحی پروتز سینه ، مدت زمانی مورد نیاز است. اگر بلافاصله بعد از جراحی باردار شوید ، ممکن است بدن شما فرصت کافی برای بهبودی نداشته که این موضوع بر نتیجه نهایی جراحی تأثیر منفی میگذارد.

مراقبت‌ های لازم بعد از جراحی : پس از جراحی پروتز سینه ، نیاز به مراقبت‌ های خاص و پیگیری‌ های مکرر با جراح دارید. بارداری ممکن است توانایی شما در انجام این مراقبت‌ ها را محدود کرده و از طرفی فشارها و تغییرات بدن در دروان بارداری باعث بروز مشکلاتی در پروتزها شود.

خطر عفونت یا عوارض جراحی : بارداری سیستم ایمنی بدن را تحت تأثیر قرار می‌ دهد و ممکن است خطر عفونت یا عوارض جراحی را افزایش دهد.

تغییرات هورمونی : تغییرات هورمونی در طول بارداری بر بافت سینه و پروتزها اثر منفی خواهد گذاشت و احتمال بروز مشکلاتی مانند التهاب یا حساسیت را افزایش می دهد.

در نهایت تصمیم به بارداری بعد از جراحی پروتز سینه باید با مشورت و نظارت پزشک یا جراح پلاستیک صورت گیرد تا بهترین نتیجه ممکن برای شما حاصل شود.

آیا می دانید ماستوپکستی چیست ؟

اگر تمایل دارید تا با یک بار جراحی از مزایای لیفت سینه و افزایش حجم آن بهرمند شوید ، بهتر است از جراحی لیفت و پروتز پستان همزمان بهره ببرید. در این تکنیک ، هر دو اقدامات زیبایی به طور همزمان انجام خواهد شد ، بدون آن که نیاز باشد تا بانوان دو بار تحت جراحی قرار گیرند. در واقع پزشک ابتدا پوست اضافه اطراف سینه را برداشته و به سمت بالا می کشید که سبب لیفت سینه و سفت شدن ، گرد تر شدن شکل ظاهری پستان ها خواهد شد. بعد از رفع افتادی سینه ، پزشک پروتز های مورد نظر را داخل بافت های سینه قرار می دهد تا حجم آن افزایش یابد. در واقع ، این پروسه از جمله تکنیک های بی نظیر بوده که همواره دارای نتایج بسیار عالی می باشد.

عوارض نامناسب بودن سایز پروتز سینه ها چیست ؟

در صورتی که بستر پروتز گذاری ، پذیرش پروتز های بزرگ را نداشته باشد ، عوارضی در پی خواهد داشت ، در نتیجه توجه کافی را در انتخاب سایز پروتز های خود داشته باشید و به توصیه های پزشک در این رابطه توجه کنید.

آتروفی نسج پستان : بکارگیری از پروتز های بسیار بزرگ سبب وارد کردن فشار به نسج پستان و در نهایت آرتروفی یا از بین رفتن نسج خواهد شد.

چین و چروک های روی سینه : بزرگی پروتز ها سبب ایجاد چین و چروک بر روی بافت سینه شده ، که این چین ها بر روی سینه نمایان و قابل لمس خواهند بود.

افتادگی سینه : پروتز سینه بزرگ در پوست های شل به معنای ایجاد یک پتوز و افتادگی در بافت های سینه می باشد.

فیلم جراحی پروتز سینه در مشهد توسط دکتر باقری
 

 

مراقبت های بعد از پروتز پستان

 1. بروز تورم و کبودی پس از انجام جراحی ، مسئله ای عادی و طبیعی بوده که در طی چند روز الی چند هفته برطرف می گردد.
 2. مصرف آب آناناس و آب کرفس ، تاثیر به سزایی در رفع تورم و کبودی ناشی از عمل پروتز دارد ؛ اما لازم به ذکر است افرادی می توانند این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند ، که فشار خون آن ها پایین نباشد.
 3. توصیه بهترین دکتر پروتز سینه مشهد به افرادی که عمل ایمپلنت گذاری و بزرگ کردن سینه را در مشهد انجام داده اند این است که تا مدتی باید از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایند.
 4. به منظور جلوگیری از بروز عوارض احتمالی به افراد توصیه می شود ، در دوران نقاهت جراحی زیبایی سینه ، از مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی که سبب بروز اختلال در انعقاد خون می شوند ، اجتناب کنند.

هزینه پروتز پستان 1400 و 1401 در مشهد

هزینه جراحی زیبایی سینه ، پس از مراجعه به جراح سینه و قرار گرفتن تحت معاینه مشخص می گردد ؛ بنابراین جهت آگاهی در رابطه با هزینه آن به پزشک مراجعه نمایید.

سوالات متداول پروتز سینه

 • از چه سنی می توان برای انجام کاشت ایمپلنت در پستان اقدام کرد؟

زمانی که فرد به سن 18 سالگی می رسد به طور کل در پایان مرحله بلوغ خود قرار دارد ، در چنین شرایطی اگر از فرم سینه های خود یا سایز آن ها رضایت نداشته باشند می توانند برای بزرگ کردن اندازه یا اصلاح فرم سینه خود اقدام به انجام این فرایند کنند.

 • آیا جای برش جراحی پروتز سینه باقی می ماند؟

همانطور که به تجربه بارها دیده‌ایم که حتی یک زخم کوچک در قسمتی از بدن ، مدت‌ ها زمان می ‌برد تا به شکل طبیعی و عادی خود برگردد. بنابراین ، انتظار این که جای زخم ها بعد از جراحی سینه به سرعت از بین برود ، انتظاری خلاف واقعیت است. اگر انتظار دارید پس از عمل ، هیچ جای بخیه‌ ای باقی نماند و درست مثل روز اول ‌تان شده باشید ، انتظارتان دور از واقعیت خواهد بود ؛ چرا که قطعاً میزانی از جای بخیه در بدن شما باقی خواهد ماند. هرچند شدت و میزان آن متفاوت خواهد بود. رعایت کردن نکات بهداشتی و مراقبت‌های لازم ، پس از جراحی تا احتمال باقی ماندن جای زخم ها بعد از جراحی سینه به حداقل می رسد. با توجه ویژه به نکات مراقبتی توصیه ‌شده توسط پزشک و انجام دادن دقیق آن ‌ها ، نگرانی در مورد جای بخیه عمل وجود نخواهد داشت و همچنین برای بهبود جای زخم ، پماد ترمیم کننده تجویز می شود.

 • کدام نوع پروتز سینه از نظر کیفیت و دوام خوب است؟

در انتخاب برند مناسب پروتز پستان باید از پزشک متخصص مشاوره بگیرید ، امروزه شرکت های مختلفی در حال تولید ایمپلنت سینه با ویژگی های متفاوتی هستند. برند منتور که آمریکایی هست اولین و بهترین برند ولی با قیمت بسیار بالاییست و متاسفانه به راحتی در دسترس نیست ، بعد از آن اولویت با برندهای موتیوا، آریون(فرانسوی) و سیلیمد (برزیلی)است و دارای ضمانت نامه هستند.

 • لیفت سینه بهتر است یا پروتز سینه ؟

شاید شما نیز بیشتر نام لیفت سینه را شنیده باشید و این سوال برایتان به وجود آمده باشد که لیفت سینه بهتر است یا کاشت پروتز؟ در این خصوص باید بگوییم که هر یک از این دو عمل جراحی زیبایی ، اهداف مختلفی را با خود به همراه دارند. به عنوان مثال ، لیفت یا بالا کشیدن سینه صرفا روشی است که برای برطرف کردن افتادگی سینه ها و جوان تر شدن ظاهر آن ها انجام می شود. در حالی که کاشت پروتز ، اغلب برای کسانی مناسب است که از سایز و فرم سینه های خود رضایت کافی ندارند و می تواند نتایج مطلوب و ایده آلی را با خود به همراه داشته باشد. پس در نتیجه ، مقایسه این دو تکنیک چندان منطقی نمی باشد. برای درک بهتر این موضوع ، بهتر است به صورت جدا گانه در خصوص هر یک از این عمل های جراحی ، اطلاعات کافی به دست آورید.

 • آیا بعد از کاشت پروتز سینه در مشهد می توان با هواپیما سفر کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است ، چرا که هیچ محدودیتی بعد از انجام عمل جراحی برای مسافرت کردن با هواپیما وجود ندارد. تنها کافی است برای چند روز ابتدایی بعد از عمل ، از انجام این کار صرف نظر کنید ، بعد از بهبودی کامل می توانید با خیالی آسوده و راحت با هواپیما سفر کنید.

 • آیا نتایج کاشت ایمپلنت سینه طبیعی به نظر می رسد؟

میزان رضایت مندی از نتیجه عمل جراحی پروتز بسیار بالا می باشد. هر چه سایز پروتز متناسب با اندازه سینه و اندام بیمار باشد ، نتیجه نهایی طبیعی تر خواهد بود. اما مسلما کسی که سینه کوچکی دارد و از سایز بزرگ پروتز استفاده کند ، نتایج طبیعی و زیبایی به دست نخواهد آورد. از نظر لمس چنانچه پروتز در زیر عضله قفسه سینه قرار بگیرد ، معمولا شخص اصلا آن را لمس نمی کند و سینه قوام و زیبایی طبیعی دارد.

 • آیا ماساژ بعد از جراحی پروتز سینه مانعی دارد ؟

انجام برخی از فعالیت ها همچون ماساژ یا حتی لمس سینه ها پس از جراحی ، می تواند در بهبود اسکار ها و برش های ایجاد شده کمک موثری کند. البته انجام این تکنیک و ماساژ به نوع پروتز به کار برده شده و همچنین نظر پزشک نیز بستگی دارد ، بنابراین برای انجام آن باید با جراح خود نیز مشورت کنید. هر چند برخی از جراحان با ماساژ سینه موافق نیستند ، اما برخی دیگر بر این باور هستند که ماساژ می تواند در کاهش محل زخم و نرم شدن سینه ها موثر باشد. همچنین از دیگر فواید ماساژ می توان به جلوگیری از ایجاد انقباض کپسولی سینه ها نیز اشاره کرد.

 • نحوه خوابیدن پس از پروتز سینه چگونه است ؟

طبق توصیه جراح سینه خوب دکتر رضا باقری در مشهد ، افرادی که جراحی سینه انجام داده اند ، باید تا مدتی از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود اجتناب کرده و طاق باز بخوابند. هم چنین توصیه می شود ، سر بیمار در وضعیتی بالاتر از بدن وی قرار گیرد.

 • بهترین مارک ایمپلنت پستان کدام است؟

خوشبختانه انواع مختلفی از برند ها و مارک های پروتز سینه در بازار موجود می باشد که می توان گفت در این میان مارک منتور ساخت کشور آمریکا ، در حال حاضر یکی از بهترین و با کیفیت ترین برند های موجود در بازار می باشد.

 • آیا پروتز سینه منجر به کاهش میزان تحریک پذیری نوک پستان می شود؟

عمل بزرگ کردن پستان با پروتز ، در تغییر حس و تحریک پذیری نقاط مختلف آن هیچ دخالتی ندارد و تنها این امکان وجود دارد که در دوران بهبودی ، برای مدت زمان کوتاهی آن ناحیه بی حس باشد که بعد از بهبودی کامل برطرف می گردد.

 • فعالیت جنسی بعد از پروتز سینه چگونه است ؟

بطور طبیعی رابطه جنسی ، سینه ها را تحریک می کند و در صورتیکه هنوز بهبود نیافته اید ، اقدام به این کار نکنید چون ممکن است درگیر عوارضی مثل درد ، ورم ، قرمزی و غیره شوید. معمولاً توصیه می شود بین 1 تا 3 ماه ، از برقراری رابطه جنسی خودداری نمایید.

پاسخ